Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Laura Tatulescu okouzlila pražské publikum nejen svým zpěvem, ale i skromností

hruska tatulescu
Laura Tatulescu a dirigent PKF Jakub Hrůša
29.03.2011 00:54 | Pražská komorní filharmonie nabídla o poslední březnové neděli nevšední zážitek v podobě mimořádného vystoupení šarmantní sólistky Bavorské státní opery Laury Tatulescu v pražském Rudolfinu. Sama PKF řadí tento projekt mezi vrcholné momenty letošní sezony.

Sopranistka Laura Tatulescu se narodila ve Spojených státech, ale hrdě se hlásí ke svým Rumunským kořenům. Mladá pěvkyně vzbuzuje pozornost i uznání veřejnosti nemalými úspěchy na předních světových scénách. Již rok po svém absolutoriu Národní hudební univerzity v rumunské metropoli převzala ve Vídni prestižní ocenění pro nejnadějnějšího mladého umělce – cenu Uliho Märkla. Z jejího působení jmenujme angažmá ve Vídeňské státní opeře, Bavorské státní opeře v Mnichově či spolupráci s dirigenty tak zvučných jmen, jako je Marco Armiliato, Riccardo Muti, Adam Fischer nebo filmovým režisérem Woodym Allanem.

Orchestr Pražské komorní filharmonie exceloval pod taktovkou světově respektovaného šéfdirigenta Jakuba Hrůši, který toto těleso vede již třetí sezonu.


Křehká avšak okouzlující sopranistka při svém prvním pražském vystoupení namíchala „nápoj lásky“ z operních árií Donizettiho, Gounoda, Bizeta či Mozarta, jehož dílu se zpěvačka věnuje velice často, a jak sama v některém z rozhovorů přiznala, právě Mozzart je pro ni něco jako medicína na hlasivky.
Kromě brilantního projevu zaujala publikum svou nevídanou skromností, se kterou přijímala ovace diváctva a v neposlední řadě také úctou, kterou projevovala umělcům Pražské komorní filharmonie.