Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lucie Bílá přinesla Bílé Vánoce divákům ve Státní opeře

Lucie Bílá
Lucie Bílá, foto: FRONK
13.12.2010 22:18 | Jak jsme vás již informovali, Lucie Bílá se pro velký zájem svých příznivců o pondělní koncert ve Státní opeře rozhodla přidat další koncert již od 17 hodin, jenž jsme měli možnost navštívit.

Nedočkavé diváky plného hlediště Státní opery Praha přivítala mnohonásobná česká slavice klasickou vánoční písní Tichá noc, která naladila sál na jemnou adventní notu. Lucie Bílá vystoupila v překrásných šatech s bílou kožešinou, kterými dokreslila zimní atmosféru celého koncertu. Zpěvačku celým večerem doprovázel Pražský studiový symfonický orchestr s dirigentkou Miriam Němcovou, kapela Petra Maláska se sboristy a v neposlední řadě také chlapecký sbor Boni Pueri.

Zazněly písně z platinové vánoční desky Bílé Vánoce Lucie Bílé, které navodily harmonickou sváteční atmosféru, ale i další zpěvaččiny hity.

Jako speciální host vystoupila Marta Kubišová, se kterou Lucka zazpívala oblíbenou píseň Purpura. Nadšeně aplaudující publikum tato Luciina přítelkyně odměnila další koledou Chtíc, aby spal, ve které předvedla, že její sametový hlas má na české hudební scéně stále své místo.

Po velkolepém aplausu věnovaném jak zpěvačce, tak i jejím skvělým hostům následovala gratulace ke svátku, který Lucie ten den slavila a samozřejmě několik dalších písní na přidanou.

Záštitu nad tímto koncertem převzal pražský arcibiskup Mons. Dominik Duka, část výtěžku byla připsána na dobročinné účely.


Další koncerty:

17.12.2010 19,00 Pátek Žarošice Sportovní hala BÍLÉ VÁNOCE s kapelou P.Maláska (www.ticketstream.cz)

18.12.2010 19,00 Sobota Zlín Městské divadlo koncert s klavírem P.Maláska (vstupenky na https://vstupenky.divadlo.zlin.cz/sal.php?jazyk=1&mrs=0&prdID=924)

20.12.2010 19,00 Pondělí Košice kostel BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé s kapelou P.Maláska (www.ticketportal.sk)

21.12.2010 19,00 Úterý Trenčín Dom armády BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé s kapelou P.Maláska www.visittrencin.sk

22.12.2010 18,30 Středa Nitra divadlo A.Bagára BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé s kapelou P.Maláska ( www.dab.sk)

Přidej komentář