Magazín kulturního dění v Praze a okolí

O 100.000 USD se v Bangkoku utká kapela DOCTOR VICTOR, vítěz prvního ročníku soutěže GBOB!

Skupina DOCTOR VICTOR - vítězové soutěže GBOB
DOCTOR VICTOR
16.12.2013 23:52 | redakce ZaKulturou.cz

Soutěž o finále v thajském Bangkoku uzavřela v noci ze soboty na neděli v pražské Roxy svůj první ročník. Z patnácti kapel, které se zúčastnily soutěžního večera, vyšla pražská kapela DOCTOR VICTOR jako absolutní vítěz. Hlavní vítěz soutěže získává kromě hodnotných cen od Muzikus.cz, Music City a Rock Fashion i letenku do thajské metropole na křídlech Red Bullu, kde se v mezinárodním finále popere o světové uznání a ceny v hodnotě 100.000 amerických dolarů.

Pod taktovkou Lenny Trčkové se v sobotní večer představil výkvět české originální muziky. Žánrově pestrý semifinálový večer završila trojice finalistů, kteří si místo ve finále získali hlasy odborných porotců a SMS hlasy diváků. První místo a uznání porotců si získala svým výkonem a působivou show pražská kapela DOCTOR VICTOR. Koncerty této mladé ambiciózní kapely se opírají o vlastní písně, kladoucí důraz na silné a energické kytarové riffy. Druhé místo obsadila kapela ZAJIC COMPANY, která zaujala mimo jiné i svým stylizovaným vystoupením. Trojici finalistů doplnila divoká karta SMS hlasů, kapela GANJA HAZE. Zvláštní ocenění obdržela brněnská formace Ghost of You.

První týden v únoru 2014 tak v mezinárodním finále kapela Doctor Victor poměří své sily spolu s dalšími 30 kapelami všech zúčastněných států. Vítěz světového finále obdrží hlavní cenu v hodnotě 100.000 USD, a to částečně ve finančních prostředcích a částečně v tzv. „band development package“, zahrnujícím např. nahrávací časy ve světových studiích, management mezinárodní tour, kontrakt s produkcí a kontrakt s vydavatelstvím. Záznam z finálového večera bude odvysílán v neděli 22/12 ve 22:00 a tím i odstartuje sérii večerních koncertů na ÓČKU během vánočních svátků.Tagy: soutěž


Přidej komentář