Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Olympionika z Nagana vítala francouzská hymna

8.profesní setkání magazínu Best of
8.profesní setkání magazínu Best of
18.11.2014 23:55 | redakce ZaKulturou.cz

Nezvyklé přivítání francouzskou hymnou v podání Pavlíny Matiové, interpretky muzikálu Antoinetta - královna Francie, čekalo olympijského vítěze Jiřího Šlégra v prostorách pražského klubu Mecca, kam přišel podpořit Nadační fond Ivana Hlinky. Letos uběhlo deset let od smrti jeho hokejového trenéra a dobrého kamaráda, jehož nadační fond byl založen rok po jeho smrti vedením Českého svazu ledního hokeje. Ze setkání se bohužel musela omluvit Liběna Hlinková, která v ten den podstoupila akutní operaci menisku. Zastoupil ji tedy generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. Spolu s Jiřím Šlégrem promluvili o činnosti nadace a vzpomněli památku uznávaného trenéra a nezapomenutelné osobnosti Ivana Hlinky.

Podpora současně patřila dalším třem neziskovým organizacím, jmenovitě: UNICEF – zastoupený Alešem Foltýnkem a Pavlou Gombou, Český národní registr dárců dřeně – zastoupený ředitelem Danielem Pagáčem a Oblastní charita Hodonín – zastoupená ředitelem Václavem Salajkou a Ludmilou Malou

Pořadatelka profesního setkání, Michaela Lejsková, zvolila pro možnost sbírky nový způsob, a to příspěvkové formuláře, ve kterých se dárci zavazují věnovat, komu chtějí a kolik chtějí, na příslušný účet převodem do sedmi dní. Celková výše získaných prostředků činí 39.450 korun.

Milým poukázáním na aktivní činnost bylo předání dárků v podobě dortů a perníků, a to konkrétně k výročí 20 let ve vedení Oblastní charity Hodonín Václavu Salajkovi. K jubilejním 50 tisícům dárců v Českém národním registru dárců dřeně Danielu Pagáčovi. Z rukou pořadatelky převzali pozornost hokejista Jiří Šlégr a generální sekretář Českého svazu hokeje Martin Urban, kteří vzpomenuli deset let od smrti Ivana Hlinky. UNICEF má aktuálně 25 let od úmluvy o právech dítěte. Dárek dostal také spolumajitel klubu Mecca Radek Koch, který převzal štafetu vedení klubu, který slaví letos 16 let. Dárky ve formě dortů s logy nadace věnovala Karlova pekárna, proslulé perníky daroval legendární výrobce pardubického perníku Pavel Janoš.

 

V rámci programu vystoupili také tito umělci: Jan Smigmátor, Pavel Šporcl, David Uličník, Peter Strenáčik a Renata Drössler.

Již tradičně si hosté mohli na přátelské setkání připít sklenkou vína z Chateau Lednice a seznámit se s celou řadou profesních prezentací, mezi které patřily vlasová kosmetika Aloxxi zastoupená Josefem Jeníkem nebo pekařství Karlova pekárna pod vedením ředitelky filiálek Renaty Brychtové. Forenzní genetika a archivace DNA Mettinum, to byl prezentační stánek, který patřil Danielu Vaňkovi a Pavlu Kuklovi. Hosté se mohli dozvědět také o výzkumu globální změny Czech Globe od Evy Jurkové.

U šálku dobré kolumbijské kávy Sisel bylo možné popovídat si s podnikatelem Vratislavem Dědochem a Martinem Tomáškem. Floristická inspirace a květiny pro všechny dámy a účinkující přivezla Diana Shatatová ze studia Papavera.

Módní tvorba Aleny Wilson našla své místo na pěti vystavených figurínách. Návrhářka pro tuto příležitost oblékala taktéž pořadatelku Michaelu Lejskovu a moderátorku Lenku Špillarovou – a to hned několikrát. Bezesporu nemohl chybět pardubický perník, který s láskou k rodinné tradici peče Pavel Janoš.

Aurum Clinic vytvořilo diagnostické centrum, o které jevili nemalý zájem také muži. Ivana Němečková a Zuzana Kadlecová přináší osvětu o META<>CRILL® metodě již pět let. VIP masáže, které prezentovala Zuzana Ščučinská a její tým, budily velký zájem zejména pro široké možnosti řešení rozličných obtíží. Zdravotní péče Advantis byla dalším medicínským oborem, který představila vrchní sestra Klára Čiperová. Trofej pro vítěze Czech Masters European Tour vystavil generální ředitel společnosti Relmost,David Trunda.

Čínské umění Shen Yun a jeho význam představili Juraj Skovajsa a Jiří Chlebníček. Patrik Janda prezentoval Alfa Nakladatelství, které již sto let vydává odbornou literaturu. Občerstvení pro hosty připravil tým cateringové společnosti a lahůdkářství Jan Paukert, která sídlí v Praze na ulici Národní.

 

Foto a zdroj: www.ibestof.cz


Pavlína Matiová


Přidej komentář