Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Petr Vacek s Alicí Bendovou pomohli rozsvítit Vltavu pro děti z dětských domovů

Letní dům - Řeka přání
Letní dům - Řeka přání
24.11.2014 13:56 | redakce ZaKulturou.cz

Nezisková organizace Letní dům uspořádala ve čtvrtek 20. listopadu lampionový podvečer "Řeka přání" na břehu Vltavy poblíž Hergetovy cihelny. Návštěvníci mohli koupí vodních lampionů přání přispět na programy pro děti vyrůstající bez rodinného zázemí. V každém zakoupeném lampionu se ukrývalo přání konkrétního dítěte. Rozsvícením a vypuštěním lampionu mohli návštěvníci symbolicky podpořit jeho splnění.  V roli prodejců se představili a akci podpořili herci Petr Vacek, Pavel Nový, Alice Bendová nebo kouzelník Pavel Kožíšek. Podvečerem provázel hudebník Vojtěch Lavička.

„Jednalo se o první ročník akce, který se vydařil podle našich očekávání. Vltavu rozsvítilo celkem 190 lampionů přání. Výtěžek z jejich prodeje podpoří tvořivé programy pro děti vyrůstající v dětských domovech nebo v rodinách, které se ocitly v tíživé situaci. Zároveň ti, kteří se akce nemohli zúčastnit, si mohou lampion s přáním stále zakoupit a darovat jej například někomu k Vánocům. Lampióny je možné objednat v Letním domě e-mailem, telefonicky nebo na Facebooku“, uvedl ředitel Letního domu Cyril Zákora.

Lampionový podvečer doprovázela živá hudba v podání bluesového kytaristy Guye Bennetta a známého swingového trumpetisty Ladislava Kouckého. Celý večer vyvrcholil v 19. hodin ohnivou show skupiny Hypnotica.

Letní dům, z.ú.

Posláním Letního domu je pomoci dětem a mladým lidem, vyrůstajícím v náhradní výchovné péči či bez fungujícího rodinného zázemí, aby prožívali šťastné dětství a dospěli k samostatnému a plnohodnotnému životu. Letní dům pracuje dlouhodobě a cíleně, tvořivě rozvíjí osobnost, pomáhá v krizovém období a podporuje vztahové vazby v prostředí, kde děti a mladí lidé vyrůstají a žijí.

Více informací naleznete na www.letnidum.cz


Letní dům - Řeka přání
Letní dům - Řeka přání
Letní dům - Řeka přání


Tagy: Letní dům


Přidej komentář