Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražský koncert Petra Ševčíka a skupiny Flow of Voices se vydařil

Petr sevcik a FOW
Petr Ševčík a Flow of Voices
02.10.2011 16:38 | Koncert finalisty Československé SuperStar Petra Ševčíka se skupinou Flow of Voices přilákal do KC Novodvorská téměř dvě stovky příznivců zejména vokální hudby. Více jak dvouhodinový program byl nabitý známými gospelovými a populárními písněmi v acappellovém podání a autorskými písněmi Petra Ševčíka, z nichž jedna měla v Praze svou premiéru.

Šestice brněnských zpěváků ve složení Petr Ševčík, Adam Zemek, Daniel Rymeš, Honza Polášek, Jiří Mϋller a Tomáš Janeček přinesla na pódium pestrobarevnou smršť písní zpívaných čtyřmi, pěti i šesti hlasy, podpořenou i netradiční prezentací skupiny oděné v různobarevných tričkách v duchu originálního loga Flow of Voices. První čtyři jmenovaní, kteří jsou zakládajícími členy skupiny, mimo jiné přednesli několik autorských písní Petra Ševčíka, jako např. Escape from Reality, Time nebo You Are My Sun.

Pro písně v šestihlasech se k nim přidali noví členové Jiří Mϋller a Tomáš Janeček, kteří skupinu doplnili v čase Petrovy účasti v SuperStar, a například píseň Fullness of God v jejich podání patřila nepochybně k nejpodařenějším songům večera. Nechyběl ani speciální hudební host – vynikající brněnská zpěvačka Lucie Fildánová, která za klavírního doprovodu Petra Ševčíka skvěle zazpívala píseň britské zpěvačky Adele. Petr Ševčík se za vlastního doprovodu na klavír a kytaru předvedl také jako sólový zpěvák. Premiéra autorské písně Petra Ševčíka You Give Your Love, kterou zazpívala celá šestice, byla jednoznačným vrcholem sobotního koncertu.

Celý koncert provázela vynikající atmosféra. Členové skupiny ukázali, že jsou nejen vynikající zpěváci, ale i skvělí baviči. V jednotlivých vystoupeních překvapovali neotřelými převleky a přestávky mezi písněmi vyplňovali proudem humorných skečů, komentářů a situací. Koncert byl zakončen bouřlivým aplausem ve stoje a přídavek v podobě české lidové písně Lipka byl příjemným překvapením a skvělou tečkou za nezapomenutelným hudebním večerem. Těšíme se na příště - aneb, jak říkají kluci z Flow of Voices: Přijďte, dejte acapellové hudbě šanci a uvidíte, že vás bude bavit.


Tagy: Petr Ševčík, Petr Ševčík a Flow of Voices, Petr Ševčík a Flow of Voices


Přidej komentář