Magazín kulturního dění v Praze a okolí

UDG v cirkuse: To byl cirkus aneb ať šapitó k prasknutí je nabito!

UDG1
Koncert UDG v šapitó
18.11.2010 20:14 | V úterý 16.listopadu jsme měli možnost strávit večer ve velmi příjemné společnosti kapely UDG. Koncert se konal na celkem neobvyklém místě v prostoru cirkusového šapitó Cirkusu Cirkus na Rohanském nábřeží. Davy natěšených diváků se valily od metra Invalidovna rovnou za duněním ozývajícím se z blikajícího cirkusového stanu na blízké louce.

Po vstupu do šapitó jsme měli možnost vybrat si z bohatého občerstvení, jako na žádném jiném koncertě samozřejmě nechybělo kelímkové pivo a tu pravou cirkusovou atmosféru dotvářela i cukrová vata a popcorn. Na své si přišli jak příznivci vířícího „kotle“ tak i ti konzervativnější návštěvníci, kteří si koncert mohli užít pohodlně vsedě. Skvělou atmosféru dokázala navodit již předkapela O5 a Radeček, takže tedy není divu, že při příchodu UDG už celý cirkus vřel nedočkavostí.

Z mého ženského pohledu nesmím zapomenout zmínit také skvěle vypadající a skvěle padnoucí cirkusové kostýmy, ve kterých se kluci z UDG představili a působili v nich opravdu jako „principálové“, neboť jim doslova patřil celý cirkus. Nesmím opomenout bubeníka Jugiho, který byl ( nejen převlekem) za „šaška“ kapely, tedy jen do doby, než se vysvlékl do svých oblíbených barevný trenek a strhl k sobě pozornost většiny přítomných dívek. Jak již bylo napsáno v pozvánce, během koncertu bylo živě natáčeno nové DVD kapely. Záznam koncertu pro DVD zajistily 2 pojízdné kamery, 1 atraktivní kameramanka a pohyblivé rameno, které natáčelo i skvěle se bavící diváky.

Celý koncert byl nabitý nejen písněmi z nového CD Autoportrét, ale i staršími známými peckami. Z těch starších a osvědčených písní nesměly chybět např. „hopsavé“ Zpěvy deště, Motýl a Piloti, pomalejší Předměstí a samozřejmě neopomenutelný Hvězdář. Z nového CD připomeňme třeba Nad Letnou, Kdy zas blíž nebo Duši slečny Mai, ke které kluci natočili nedávno videoklip. Velkým lákadlem koncertu byli také hosté, kterých dorazila opravdu velká spousta, a to jak těch hudebních jako např. Bára Zemanová, Leny Trčková, Prochajda z Divokýho Billa, Čenda z Post-it či Petr Tichý z No Heroes , tak i těch nehudebních – půvabná ekvilibristka, provazochodec a provazojezdec Láďa Kaiser a rychložonglér Ruda Janeček. Pro ty, kterým se po koncertě ještě tak úplně nechtělo domů, se konala ještě after party v Paláci Akropolis.

Co dodat na závěr? Snad jen, že ten, kdo se této akce nemohl zúčastnit, byl ochuzen o opravdu skvělou show a hudební zážitek. Ale nezoufejte, koncertní šňůra k novému CD Autoportrét stále pokračuje z nejbližších termínů je to např. sobota 20. 11. – Bílina (KC Kaskáda + O5 a Radeček), čtvrtek 25. 11. - Kralupy nad Vltavou (KD + O5 a Radeček), pátek 26. 11. – Jeseník (KD + O5 a Radeček + Kofe-in), sobota 27. 11. – Zábřeh (KD + O5 a Radeček + Kofe-in), pátek 03. 12. - Ústí nad Labem (Music club Doma + O5 a Radeček, po skončení koncertu Doma Párty start: 19:30) a sobota 04. 12. - Petrovice u Čáslavi (KD + O5 a Radeček + Imodium – super dlouhý večírek).

Barbora Svobodová, ZaKuturou.cz
udg2
UDG3
udg4
UDG5
UDG6
UDG7


Přidej komentář