Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Děti, čtěte! Projížďka krajinou fantazie na koníkovi příběhů

motiv_kluk_konik_grey.jpg
Děti, čtěte!
09.05.2012 15:34 |

 

Děti, čtěte! (31. května a 1. června 2012)

3. ročník literárně-dramatického festivalu pro děti i jejich rodiče… projížďka krajinou fantazie na koníkovi příběhů

„Naším hlavním cílem je vrátit zase děti ke knize. Ukázat jim zábavnou formou, že četba je nádherné dobrodružství, které stojí za to podstupovat stále znovu a znovu.“

Festival pořádá nakladatelství MEANDER ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví a za podpory Královské kanonie premonstrátů na Strahově a pod záštitou paní Livie Klausové, Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

 

datum konání: 31. května a 1. června 2012 (ve čtvrtek vernisáž a slavnostní zahájení festivalu od 18:00, v pátek bohatý program od 9:00 do večera)

místo konání: Památník národního písemnictví (Strahovské nádvoří 1, Praha 1)

 

Více informací naleznete na www.meander.cz/detictete

Vstupné: 30 Kč

 

PROGRAM

Malí i velcí návštěvníci se mohou v nádherném prostředí Památníku národního písemnictví přesvědčit, že čtení je velké a krásné dobrodružství. V průběhu festivalu se do vyprávěných příběhů děti zanoří nejen v podobě autorských čtení (Ivona Březinová, Jiří Stránský, Daniela Fischerová, Jiří Dědeček, Ivan Binar, Renata Fučíková a mnoho dalších…), ale i divadel (divadlo VÁHA, Inscenované vyprávění pohádek studentů VOŠH, Kabaret za všechny prachy Blanky Činátlové, Katarina Fiala) a workshopů (Poetický workshop Radka Malého, literární workshop Pavla Hrnčíře, výtvarný workshop Následuj Bílého králíka a další…). Nebudou chybět ani filmy Šárky Zikové a hudební vystoupení (Jiří Dědeček, Radůza, dětský folklórní sbor Malá Nivnička z Nivnice).

 

VÝSTAVA

Festival Děti, čtěte! bude zahájen výstavou Půvab listů. Představeny budou autorské knihy umělců i studentů uměleckých škol, leporela, ilustrace a nové dětské publikace. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 31. května 2012 v 18:00 hodin v Památníku národního písemnictví (Strahovské nádvoří 1, Praha 1).
 

Své krásné knihy a ilustrace budou vystavovat nakladatelé:

Meander | Mladá fronta | Brio | Váha | Práh | Paseka | Maťa | Edition LiduPřidej komentář