Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní shakespearovské slavnosti: Jindřich IV. na Pražském hradě - výherci soutěže

Jindrich IV LSS
Jindřich IV.
27.06.2011 17:57 | Jako svou hlavní novinku připravil festival Letní shakespearovské slavnosti hru Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchial. Festival začal již 23. června a milovníci klasického anglického básníka a dramatika si ho budou moci užívat až do 4. září. Letní shakespearovské slavnosti však neprobíhají jenom v Praze, diváci se s nimi setkají i v Brně, Ostravě, ale i na Slovensku. Na programu je celkem osm Shakespearových her, naplánováno je 139 představení.


SOUTĚŽ O 3x2 VSTUPENKY NA STRHUJÍCÍHO JINDŘICHA IV. (27.6.-11.7.)
Soutěžilo se o 3x2 lístky na představení Jindřich IV. (23.7.), které se tradičně hraje v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu od 20.30 hodin.

Soutěže se zúčastnilo 30 čtenářů, přičemž 28 z nich zodpovědělo správně, že Charismatický představitel Falstaffa Norbert Lichý je původem z Ostravy.

Losování proběhlo v úterý 12.7. Vylosováni byli a po 2 dárkových vstupenkách získávají: Kateřina Bubáková, Praha 1; Lucie Vojtěchovská, Poděbrady; Marian Rohoška, Praha 4. Výhercům gratulujeme! Ostatním soutěžícím děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

Vstupenky do soutěže věnovala pořádající AGENTURA SCHOK, SPOL. S R.O., které touto cestou děkujeme.JINDŘICH IV.

William Shakespeare již začal vládnout Praze a na Hradě se ujímá žezla jeho Jindřich IV. Tento strhující příběh přátelství a politiky, v němž se hraje o moc a její chuť, o ambice a jejich naplnění i o kariéru a její cesty, se loni na Letních Shakespearovských slavnostech setkal s obrovským úspěchem. Letos ho uvidíme od 18. července do 20. srpna v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu. Inscenaci nastudovala Lucie Bělohradská, v roli prince Jindry exceluje Jan Dolanský, krále Jindřicha hraje vynikající Ladislav Mrkvička, rytíře Falstaffa charismatický východočeský herec Norbert Lichý. Generálním partnerem festivalu je skupina PPF.Na která představení se tak můžete v rámci Letních Shakespearovských slavností těšit?

V premiéře letos LSS uvádí ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, o kterém jsme Vás na ZaKulturou.cz již informovali. Zájem o toto představení je nečekaný, vstupenky jsou již téměř vyprodány. Trvale žádaná jsou samozřejmě také představení, která jsou v repertoáru festivalu dlouhodobě. Nenechte si proto ujít loni a předloni podobně žádané tituly, na které jsou zatím lístky stále v prodeji: hru JINDŘICH IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou a VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou!
Pražskou premiéru bude mít komedie OKO ZA OKO – NIEČO ZA NIEČO s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem. Na derniéru se letos naopak chystá ANTONIUS A KLEOPATRA s výbornými slovenskými herci.
Na programu nechybí ani největší milostný příběh všech dob – ROMEO A JULIEs Terezou Dočkalovou, Markem Holým a Jitkou Smutnou. Speciálně pro rodiny s dětmi připravili pořadatelé Shakespearovy dětské dny ( 26.7-28.7). Kompletní program a bližší informace k tomuto klasicky hvězdně obsazenému letnímu divadelnímu festivalu naleznete na stránkách www.shakespeare.cz.


ZADNIKOVA jindrich IV


Tagy: Letní shakespearovské slavnost, soutěž


Přidej komentář