Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Soutěž o vstupenky na Shakespeara v Divadle Na Jezerce ukončena

Othello Na Jezerce
Othello v Divadle Na Jezerce
20.09.2011 19:27 | Úspěšný Shakespearův Othello opět na Jezerce

Othello Williama Shakespeara, drama o lásce, závisti a žárlivosti v nastudování Jana Hrušínského, se v září vrací na jeviště Divadla Na Jezerce. V představení s podtitulem Nejbělejší tvář může mít nejčernější duši, které v minulé sezóně od své dubnové premiéry sklízelo bouřlivý aplaus, exceluje v roli Jaga Radek Holub, titulní úlohu Maura (Othello) ztělesňuje Martin Sitta, jeho ženu Desdemonu hraje Tereza Němcová.S O U T Ě Ž

Soutěž o vstupenky na představení Othello v Divalde Na Jezerce probíhala od 20.9. do 25.9. Ze soutěžících, kteří správně odpověděli, že roli Othella ve stejnojmenném představení Divadla Na Jezerce ztvárňuje Martin Sitta, byli vylosování 3 výherci, kteří obdrželi po dvou lístcích na tuto Shakespearovu klasickou tragédii.

Jména výherců:

Jana Langrová, Marek Korpáš, Marian Rohoška. Gratulujeme!
„Shakespeare byl chytrý. Věděl, že i jeho tragédie musí diváky především bavit. Proto jsou dodnes tak výjimečné a proto jednu z nich nyní na Jezerce uvádíme i my. Othello je strhující drama s poutavým dějem a jsem rád, že jej diváci přijímají stejně dobře jako dříve například Petrolejové lampy,“ říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Sám viděl poprvé Othella v Národním divadle, když hrál Jaga jeho otec Rudolf Hrušínský.
Divadlo Na Jezerce uvede hru Othello 29. září.

Po uvedení Shakespearovy vrcholné komedie – Večeru tříkrálovém – přichází Divadlo Na Jezerce s autorovou vrcholnou tragédií. Protiklad černé i bílé má v Othellovi stěžejní význam. Pohled na bílou krásku Desdemonu v objetí tmavého Maura poskytuje již po staletí divákům vzrušující divadelní podívanou. Láska, závist, žárlivost a intriky. Jago přesvědčí Othella, že jeho žena Desdemona se dopustila cizoložství s Cassiem a Othello zabije nejdřív svou ženu a potom sám sebe. Taková sevřenost dramatického děje je (s výjimkou Macbetha) v kontextu Shakespearových vrcholných tragédií nebývalá. Budete překvapeni, jak je hra strhující a zábavná. V našem nastudování trvá hra necelé dvě hodiny i s přestávkou.

Othello si získá lásku Desdemony silou svého slova. Jago Othellovu lásku promění v žárlivost opět silou slova. Jago /Radek Holub/ je nade vší pochybnost nejaktivnější postavou celé hry. Zatímco Othello mluví o lásce, Jago hovoří výhradně o chtíči. Othello se v druhé polovině hry nenakazí jenom žárlivostí, ale také Jagovým jazykem. V divadelním zrcadle Shakespearovy tragédie splývá drama zhroucení Othellovy osobnosti se zhroucením jeho řeči.

Více informací na www. divadlonajezerce.cz


Tagy: Divadlo Na Jezerce, Othello, soutěž


Přidej komentář