Magazín kulturního dění v Praze a okolí

SOUTĚŽ: Vezměte své přátele na Gogolovu Ženitbu s Hrzánovou a Holubem

soutez na jezerce
Barbora Hrzánová - Ženitba
06.06.2011 17:38 | Gogolova Ženitba s Hrzánovou a Holubem Na Jezerce stále hitem


Mezi klenoty světové divadelní komedie patří oblíbená hra ruského dramatika a spisovatele Nikolaje Vasiljeviče Gogola Ženitba, kterou Divadlo Na Jezerce uvádí 19. června. Tuto tragikomedii o námluvách plnou groteskních situací nastudoval režisér Lukáš Hlavica. V hlavní roli Agáty, o niž se ucházejí čtyři nápadníci, exceluje Barbora Hrzánová. Velké šance má u ní vládní rada Podkolatov v podání Radka Holuba. V Ženitbě dále hrají Marek Taclík, Miluše Šplechtová, Jan Hrušínský, Miroslav Vladyka, Zdeněk Hruška, Věra Kubánková a další.

více na www.divadlonajezerce.czS O U T Ě Ž
ZaKulturou.cz Vám ve spolupráci s Divadlem Na Jezerce přináší soutěž o 3x 2 lístky na představení v neděli 19.6.

Soutěž probíhá od pondělka 6.6. přímo na page ZaKulturou.cz na Facebooku.

Ženitba - N. V. Gogol
Naprosto neuvěřitelná událost o čtyřech dějstvích.
Mezi klenoty světové dramatiky patří oblíbená hra Nikolaje Vasiljeviče Gogola Ženitba, kterou Divadlo Na Jezerce úspěšně uvádí od ledna 2009.


„Ženitbu přeložil v roce 1979 Leoš Suchařípa a před 25 lety jsme v ní spolu hráli v Ústí nad Labem. Já jsem hrál tehdy Podkolatova a Leoš ztělesnil roli Nenažraného, kterou teď hraji já. Byli jsme přátelé, měl jsem ho jako učitele divadla i života. Byl bych rád, kdybych mohl Leošovi tuto inscenaci věnovat,“řekl ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský o tomto velkém herci, který zemřel v roce 2005. Dodal, že uvažoval o Gogolovi a ruské klasice již od založení divadla. „A v současné době je v našem souboru pro ruskou klasiku vytvořen dobrý základ,“ uvedl Jan Hrušínský.
„Gogolova Ženitba, to je tragikomedie, fraška, absurdita, groteska, satira - něco v čem je smutek a smích dvojjedinou bytostí. Je to svět, kde lidé s urputnou vážností prožívají svá velká dramata za doprovodu hurónských salv smíchu,“ charakterizoval hru režisér Lukáš Hlavica.


„Slečna Agáta Tichonovna Kuperďaginová měří necelých 160cm, má hnědozelené oči, výrazný chrup a je jí sladkých 44 let,“ řekla herečka Barbora Hrzánová o postavě, kterou ztělesňuje, a dodala, že na Gogolově humoru se jí nejvíc líbí tragikomika.


„Gogol pro mě znamená především moc hezkou práci v Divadle Na Jezerce,“ uvedl Miroslav Vladyka a dodal, že se mu role Žvanikina, jednoho z nápadníků, líbí, protože se v něm snoubí humor i smutek.

Tagy: Divadlo Na Jezerce, soutěž


Přidej komentář