Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vánoční koncert Pražské komorní filharmonie na Žofíně

Pozvanka PKF
Pozvánka - Vánoční koncert PKF
30.11.2011 19:20 |

Pražská komorní filharmonie si vás dovoluje pozvat na mimořádný koncert s názvem “VÁNOČNÍ KONCERT NA ŽOFÍNĚ”, který se uskuteční dne 21. prosince 2011 od 19.30 hodin ve Velkém sále paláce Žofín.

Hlavními hosty budou sopranistka Tereza Mátlová a tenorista Aleš Briscein. Orchestr Pražská komorní filharmonie vystoupí pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského.

Na programu zazní nejen nejkrásnější romantické árie a orchestrální předehry z oper jako jsou La Traviatta od Giuseppe Verdiho, Nápoj lásky od Gaetana Donizettiho, Netopýr od Johanna Strausse a další. Vrcholem večera budou nejznámější vánoční melodie a koledy. Nalaďte se na vánoční notu s Pražskou komorní filharmonií!

 

 

Předprodej vstupenek:

 

▪      v síti Ticket Art

▪       v pokladně PKF:  Husova 7, Praha 1 (otevírací doba: úterý až čtvrtek 9 – 17 hodin), telefon: 224 267 644

▪      on-line na adrese http://vstupenky.pkf.cz.

 

Ceny vstupenek: 500 – 700 Kč

 

 

VÁNOČNÍ KONCERT NA ŽOFÍNĚ

21. prosince 2011, 19.30 hodin

Velký sál paláce Žofín
 

hosté

Tereza Mátlová – soprán

Aleš Briscein – tenor

 

PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE

dirigent Leoš Svárovský

 

Tereza Mátlová vystudovala zpěv na Akademii múzických umění v Praze. Je pravidelným hostem mnoha prestižních hudebních festivalů a jako sólistka hostuje v Národním divadle v Praze a na významných světových operních scénách.

 

Aleš Briscein vystudoval hru na klarinet a saxofon a operní zpěv na Pražské konzervatoři. Účinkuje na prestižních festivalech, spolupracuje s významnými orchestry a účinkoval v mnoha operách po celém světě.

 

Pražská komorní filharmonie je špičkový orchestr s velkým renomé v České republice i v zahraničí. Spolupracuje s významnými českými i zahraničními interprety, mezi nimiž jsou houslisté Pavel Šporcl a Isabelle Faust, violoncellisté Mischa Maisky či Jiří Bárta, a je pravidelným partnerem světových operních hvězd, např. Magdaleny Kožené, Evy Urbanové, Anny Netrebko, Josého Cury, Ramóna Vargase či Rollanda Villazóna.

 Přidej komentář