Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výherci soutěže: Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté - Interpreti Veneziani

Interpreti Veneziani
Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté - Interpreti Veneziani poprvé v Praze
20.09.2012 00:07 |

Komorní cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, se v letošním roce uskuteční již po jednadvacáté a nabídne koncertní řadu složenou z osmi koncertů, které se budou konat od října letošního roku až do května roku 2013.

I v nové sezóně zůstává hlavním záměrem cyklu podpora nastupující generace českých hudebníků, kterou umocní navíc i spolupráce s Pražkou konzervatoří. 21. ročník cyklu bude slavnostně zahájen 16. října 2012 koncertem, nad nímž svou záštitu převzali J. E. Pasquale D’Avino, velvyslanec Italské republiky, a primátor hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., který zaštítí, podobně jako v loňském roce, celý ročník.

Ve Dvořákově síni Rudolfina vystoupí umělecký garant cyklu Václav Hudeček za doprovodu italského komorního souboru Interpreti Veneziani. Tento orchestr byl založen v roce 1987 a záhy si získal renomé pro svoji mladickou živost a italskou jiskru, která charakterizuje všechna jeho vystoupení. Kromě zahraničních angažmá vystupuje soubor pravidelně v rámci vlastní koncertní sezóny v Benátkách, kde jej ročně navštíví více jak 60.000 posluchačů z Itálie i zahraničí.

Soubor je tvořen talentovanými hudebníky, kteří interpretují barokní, klasický i moderní repertoár s virtuozitou, emocionalitou a výrazovou pestrostí, jimiž si získávají obdiv u návštěvníků i kritiky. Interpreti Veneziani každoročně vystupují na předních koncertních pódiích v USA, Japonsku, Kanadě i Latinské Americe a zdobí je také bohatá diskografie pro labely Musikstrasse a In.Ve.Nice Sound. Vystoupení na cyklu Svátky hudby v Praze bude jejich českým debutem, pozván byl i starosta jejich rodných Benátek Giorgio Orsoni. Vedle Interpretů Veneziani se v rámci letošní sezóny představí například harfistka Kateřina Englichová, violoncellistka Michaela Fukačová, klavíristé Ivan Klánský, Martin Kasík a Lukáš Klánský, hornista a dirigent Radek Baborák ale i celá řada mladých talentů nejen z  Pražské konzervatoře. Navíc nebude chybět ani tradiční vánoční koncert či osvěžení v podobě setkání s hudbou z filmových pohádek nebo kapelou Čechomor. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

Tři krát dvě vstupenky na zahajovací koncert komorního cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, který se koná 16. října 2012 od 19:30 hod. ve Dvořákově síni Rudolfina, již znají své majitele.

 

Výherci soutěže

Ze soutěžících, kteří na otázku: Po kolikáté vystoupí italský komorní soubor Interpreti Veneziani v Česku, odpověděli správně a), tedy poprvé, jsme vylosovali tyto výherce 2 vstupenek na zahajovací koncert.

Miroslav Pipek

Pavel Ciprys

Jaroslava Neumannová

 

Výhercům gratulujeme a přejeme mimořádný hudební zážitek.


Přidej komentář