Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výherci soutěže: Vynikající komedie o zkrocení ženy opět na shakespearovském festivalu

Zkroceni zle zeny
Roman Zach (Petruchio), David Novotný (Hortensio), Zkrocení zlé ženy 2011, foto: Viktor Kronbauer, Zdroj: © AGENTURA SCHOK
12.08.2012 20:49 |

Po loňském úspěchu je na programu Letních shakespearovských slavností i tento rok Zkrocení zlé ženy, jiskřivá komedie o věčném souboji mužů a žen. Rozverný příběh divoké Kateřiny, dobrodružného Petruchia, sladké Bianky a tří vynalézavých ctitelů vypráví o tom, že lásce neporučíš a že někdy není zas tak špatné, když se žena nebojí být ženou a muž mužem. Komedii letos uvidíme od 6. srpna do 18. srpna na otevřené scéně Hudební a taneční fakulty AMU (Malostranské náměstí 13.). Zábavné představení výborně zrežíroval režisér Daniel Špinar, v hlavních úlohách excelují Roman Zach s Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Generálním partnerem festivalu je skupina PPF.

Více na www.shakespeare.cz

 


 

Soutěž o vstupenky

Ve spolupráci s Letními shakespearovskými slavnostmi vám přinášíme soutěž o vstupenky na představení Zkrocení zlé ženy, které se koná v prostorách Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí.

 

Výherci soutěže

Výherci soutěže získávají 2 lístky na představení Zkrocení zlé ženy. Soutěžní otázka zněla:

Zkrocení zlé ženy v režii Daniela Špinara přeložil do češtiny?

a/ Jiří Žák

b/ Martin Hilský

c/ Pavel Trtílek 


Správná odpověď je b) Martin Hilský


Vylosovaní výherci: Alena Štětinová Praha 5, Miroslav Pipek Praha 10, Jitka Neradová Praha 7.

Soutěž probíhala od zveřejnění do15.8.
Výhercům gratulujeme.Přidej komentář