Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Adra slaví 20 let výstavou mapující historii fungování humanitární organizace

Adra slavi 20 let
Humanitární organizace Adra slaví 20 let
16.07.2012 10:05 | Přijďte si prohlédnout výstavu mapující dvacet let fungování humanitární organizace ADRA. Výstava je do konce srpna 2012 umístěna v budově ČSOB Na Poříčí 24, Praha 1.

Humanitární organizace ADRA slaví dvacetileté výročí svého působení v České republice. Ku příležitosti tohoto významného jubilea vznikla výstava, která bude až do podzimu 2013 putovat po třiceti místech v ČR. Do konce srpna si ji veřejnost může prohlédnout v budově ČSOB, Na Poříčí 24, Praha 1.

Výstava je složená z fotografií, které zachycují klíčové události dvacetiletého působení české pobočky organizace ADRA - od dopravy materiální pomoci do zemí bývalé Jugoslávie v čase občanské války, přes pomoc obklíčenému Sarajevu, stavbu domů pro uprchlíky v bosenském Tešanj, humanitární pomoc Mongolsku postiženému zimou, dovoz potravin pro lidi v obklíčeném Grozném, povodně v ČR v roce 1997 a 2002, otevření Azylového domu v Novém Jičíně, zemětřesení v Turecku v roce 1999, rozsáhlou pomoc po tsunami v Asii v roce 2004/05, založení prvního dobrovolnického centra v ČR, počátky zdravotnického zařízení v Itibu v Keni, zemětřesení na Haiti a v Japonsku atd.

Přidej komentář