Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Barevná devítka nabízí cestu kolem světa za jediný den

barevna devitka 2012
Barevná devítka 2012
10.08.2012 17:16 |

I letos v létě můžete poznat kus světa. Na cestu po cizokrajných zemích se vydejte tramvají do vysočanského parku Podviní. Zde na Vás bude čekat spousta chutí, vůní, barev a rytmů z mnoha krajin. Multikulturní festival Barevná devítka se letos koná již poosmé, v sobotu 25. srpna od 14 hodin v parku Podviní v Praze 9. Barevná devítka je příležitostí, při níž se setkají lidé různých národností žijící v Praze a v Česku. Poznáte specifika cizí kultury a země, okusíte její domácí kuchyni a zažijete její atmosféru na vlastní kůži. Představí se vám kultura různých světadílů, tanečníci a hudebníci z dalekých i blízkých krajin, ochutnáte tradiční delikatesy nejrůznějších zemí a zakoupíte výrobky, které jinde neseženete. Pro děti je připraveno mnoho workshopů i soutěží včetně celofestivalové hry „Za hodinu kolem světa“. Vstup je zdarma.

PROGRAM FESTIVALU – HLAVNÍ PODIUM

Uprostřed parku Podviní vyroste podium, na němž vám exotické krajiny představí svá bohatství. Uvidíte lví tanec, Shao-lin a Tai-ji z Číny, tradiční zpěv a tanec ze zemí Afriky, Ruska, Bulharska, Vietnamu, Irska, Moldávie nebo Pákistánu. Zajímavou částí programu bude tradiční hrdelní zpěv interpretů z Mongolska a místní hudba i tanec, hollywoodský, orientální či lady latin tanec, ukázka kolumbijské zumby nebo zhudebněné ruské básně z 18. století.

HUDEBNÍ HVĚZDY

Hvězdami hlavního programu letos budou hned dvě kapely. Kubánská sedmičlenná skupina SON CALIENTE rozbalí své dynamické latinskoamerické rytmy ve stylu samby, rumby, bosa novy, cha-cha i mambo. Nikoli náhodou se jejímu frontmanovi přezdívá James Brown z Kuby, při hudbě těchto muzikantů si skvěle zatančíte. Festivalovou zábavu nakonec zdokonalí skupina ALVIK, kosmopolitní elektro-jazzová formace, jejíž vystoupení mísí jazz, hiphop, drum´n´bass a delikátní písňovou formu, a vytváří z hudby jedno velké dobrodružství.

 

ETNOTRŽIŠTĚ a WORKSHOPY PRO VŠECHNY

Barevná devítka přiváží poklady celého světa a vy si je můžete koupit, nebo se naučit sami vyrábět tradiční předměty. Odvezete si např. bubínky z Angoly či africké fair-trade výrobky, ručně vázané panenky a koberce z Afghánistánu, prohlédnete si fotografie dětí z Keni a Guineje, naučíte se bojovému umění s čínskou školou, uvidíte japonské kaligrafie, knihy a kimona, zkusíte si také origami, můžete si natisknout svá trička v dílně s depronovými tiskátky nebo v tibetské dílně. Svou činnost představí velvyslanectví a kulturní instituty Bulharska, Jihoafrické republiky, Ruska a Japonska, a také neziskové organizace, které se zabývají problematikou migrace, integrace a rozvojové činnosti.

 

CHUTĚ A VŮNĚ SVĚTA

Jak chutnají dálky? Na festivalu můžete okusit pokrmy z domácí kuchyně mnoha zemí jako Angola, Arménie, Afghánistán, Čína, Gruzie, Pákistán, Rusko, Mexiko, Vietnam. Ochutnat a odnést si můžete víno z Bulharska či Moldávie anebo také čaj v čajovně na louce a fair-trade kávu z různých částí země.

 

CESTA KOLEM SVĚTA ZA HODINU

Také letos se pro děti připravuje celofestivalová soutěž „Za hodinu kolem světa“. Děti v ní procestují svět, v každé zemi se dozví něco nového o cizích kulturách, krajích a tradicích a mohou si odnést krásné dárky.

 

Sledujte aktuální informace na internetu nebo facebooku akce.

 www.barevnadevitka.cz

 

 

 

Barevná devítka

Park Podviní

Sobota, 25. srpna, 14 - 22 hodin

 

Kde je park Podviní

Praha 9, Vysočany

(ohraničen ulicemi Podvinný mlýn a Rubeška)

 

 

Festival podpořili:

Magistrát hl.m. Prahy

Kolektory Praha a.s.

Ambasáda J.A.R.

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

Nákupní Galerie Fénix

Sportcentrum Step

Dopravní podnik hl.m. Prahy

Pražské služby a.s.

Squadro Marketing

Toi Toi

 

Mediální partneři:

MF Dnes

Radio 1

Metro

ČRo Regina

Pragueout.cz

Expats.cz

Pražská informační služba

České centrum Praha

CzechTourism

Lidé a země časopis

 

Spolupracující organizace:

Bulharský kulturní institut

Humanitas Afrika

Klub Hanoi

Člověk v tísni

African Culture & Art

Integrační centrum Praha

Potala

International Wushucenter

Centrum Dialog

RSVK v Praze

Česko-japonská společnost

Centrum tance

 Přidej komentář