Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Benefiční festival CIHLAFEST

Cihlafest
Cihlafest
13.07.2012 13:47 | redakce ZaKulturou.cz Už podruhé se v rámci dobročinné sbírky Akce cihla uskuteční hudebně-divadelní festival Cihlafest, který vypukne v sobotu 14. července v zahradě chráněného bydlení Fara. Vedle řady divadelních představení, koncertů a tvůrčích dílen se tentokrát návštěvníci mohou blíže seznámit s chráněným bydlení a s fungováním dílny, kde vznikají legendární Dobroty s příběhem: nakládané utopence a hermelíny. A všichni návštěvníci se tak na vlastní oči přesvědčí, co všechno se díky finančním příspěvkům z benefiční kampaně Akce cihla podařilo uskutečnit.

Program festivalu, který se koná v sobotu 14. července přímo v zahradě chráněného bydlení Fara, zahájí v sobotu v 10 hodin cirkusové dopoledne. Cirkus TeTy představí moderní umění visuté akrobacie a mnohé cirkusové kousky, zejména základy visuté akrobacie, si pak budou moci malí i velcí diváci sami vyzkoušet.
Odpoledne vystoupí řada divadelních souborů a hudebních skupin. Divákům se představí Teatro Truhla s původním loutkovým westernem z mexicko-texaské hranice s názvem Jezdci z Promisetownu, dále Divadlo Bodlak s představením O holčičce aneb putování za hvězdou – dobrodružství s dobrým koncem či soubor Čtyři buchty s inscenací Buchty a jejich křivky. Zahrají skupiny Pilgrim Pimple, Triryby, Pohlavní nádraží, Srdcové Eso, a také harmonikářka Piňakoláda. Celodenním zpestřením pro děti i dospělé budou sportovní, taneční i výtvarné soutěže a dílny, například American Tribal Style, hravé malování nebo výroba perníčků. Starší děti si také budou mít možnost zařádit samy bez rodičů v dětském koutku.
Večerní lahůdkou festivalu bude divadelní představení Vše o ženách, které uvádí Studio Dva v rámci Metropolitního léta hereckých osobností. Tato komedie je hereckým koncertem tří skvělých hereček Anny Šiškové, Jany Krausové a Jitky Schneiderové, z nichž každá se představí v pěti rolích, a to vše v rytmu songů šedesátých let 20. století. Po představení nažhaví návštěvníky festivalu ohňová show Flammae Ardentes et Ludentes.

Cihlafest 14. 7. 2012 od 10.00 do 21.00
Areál chráněného bydlení Fara, Slapy č. 74
pořádá: Portus Praha, o. s.


Vstupné
sobota (10.00–21.00): 100 Kč, 50 Kč (zlevněné), děti do 3 let zdarma
sobota (21.00–24.00): 300 Kč
celodenní vstupné (10.0 –24.00): 380,- Kč


Rezervace vstupenek na masopustova@portus.cz nebo 773 920 998
aktuální program naleznete na www.akcecihla.cz.


Harmonikářka Piňakoláda
Cirkus Tety
Vše o ženách


Tagy: Benefice, Benefiční festival, Festival


Přidej komentář