Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Benefiční festival Faust Fest

Lesní divadlo v Řevnicích
Lesní divadlo v Řevnicích v dubnu hostí benefiční festival Faust Fest
08.01.2018 12:51 | redakce ZaKulturou.cz

Lesní divadlo v Řevnicích letos v dubnu rozvibruje dekadentní poezie, světoznámý český underground a originální mladé kapely české rockové scény.

Na festivalu Faust Fest zahraje opravdu nevšední kombinace kapel, které rozhodně stojí za pozornost! Kromě tradičních Plastic People of the Universe bude účinkovat nejznámější žijící český básník J.H. Krchovský spolu se svou mladou energickou kapelou Krch-off Band. Pod záhadným názvem Ýmo Mihai se skrývají členové Vypsané Fixy. V této sestavě tato dnes již značně populární kapela hraje to nejlepší ze své tvorby z devadesátých let. Za povšimnutí však stojí i méně známé hudební projekty, které na akci vystoupí. Více informací o programu a účinkujících najdete zde: http://faustfest.cz/ .

Kromě prožití umělecky naplňujícího dne uprostřed lesa návštěvníci podpoří záměr neziskové organizace Hiporehabilitace Jupiter z.s.. Výtěžek z festivalu bude organizací použit na budování podmínek pro vytvoření chráněných pracovních míst. Jupiter se zabývá animoterapií, rehabilitací osob zdravotně postižených a vzděláváním dětí, a to především pomocí pozitivního působení koní. Zaměřuje se výhradně na metodu přirozené komunikace s koňmi a styl ježdění, známý pod názvem „Horsemanship“. Cílem pro blízkou budoucnost organizace je, rozšířit pole působnosti o další aktivity a v rámci toho zaměstnávat osoby především s duševním onemocněním. Jejich odvedená práce by byla nejen užitečnou pro Jupiter i pro ně samotné, ale také ozdravnou pro všechny zúčastněné.

Akce se koná 28.4. 2018 od 13:00 v Lesním divadle v Řevnicích.
Vstupenky je možné zakoupit zde: https://goout.net/cs/listky/faust-fest-2018/jytb/Tagy: benefiční festival


Přidej komentář