Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Benefiční večer ve Venuši ve Švehlovce 11.11.2019: CO ČUMÍŠ, Jakub Cermaque a Debbi Love

Co čumíš poster
Co čumíš poster
08.11.2019 12:43 | redakce ZaKulturou.cz

Pražský spolek CO ČUMÍŠ byl letos pozván na mezinárodní festival bezdomoveckých divadel Error. CO ČUMÍŠ si potřebují uhradit cestu i svačiny a proto se je rozhodli svým vystoupením podpořit hudebníci Cermaque a Debbi Love. 11. listopadu si tedy návštěvníci Venuše ve Švehlovce užijí nejen divadlo, ale také dvojitý akustický koncert a zároveň mají možnost poslat divadlo CO ČUMÍŠ na mezinárodní divadelní festival do Bratislavy!

„Náklady si musíme platit samy, ale pro naše herečky je důležité, že se o ně někdo zajímá
i mimo domácní scénu. Error chce slyšet jejich příběhy - taková pozvánka je pro nás vyvrcholením společné tvorby a práce. Účast na tomto festivalu nám umožní setkat se napříč státy s tvůrci, kteří se zabývají stejnými sociálními tématy. Možná i navázat spolupráci,
kdo ví…,“
popisuje režisérka Barbora Šupová důvody, proč se Zuzanou Burianovou pozvání bratislavského festivalu přijaly.

Veškerý výtěžek z akce proto bude věnován spolku CO ČUMÍŠ, který působí na poli dokumentárního a sociálního divadla. Projekt vychází z tvůrčího propojení profesionálních umělkyň se ženami, které mají zkušenosti s bezdomovectvím. Inscenace a akce CO ČUMÍŠ upozorňují na sociální problémy nízkopříjmových skupin české společnosti (azylové bydlení, exekuce, práce „na černo“ apod).
Spolek si klade za cíl podávat o těchto problémech svědectví co nejširšímu spektru veřejnosti a zároveň zprostředkovávat přímá setkání lidí z různých sociálních skupin.

Na festival Error, který se bude konat na konci listopadu v Bratislavě, plánují přivézt inscenaci Co čumíš II – tentokrát z azyláku! Na tu se můžete těšit i 11. listopadu ve Venuši ve Švehlovce. Jedná se o divadelní reportáž z fiktivního azylového domu, která vznikla na základě zkušeností, vzpomínek, básní a dokumentárních materiálů. Pětice nehereček se po roce výzkumu setkává s diváky mezi dvěma palandami a snaží se “myslet na budoucnost” a nemyslet na činži.
Přijměte pozvání k návštěvě domu, kde rozpis úklidu je na nástěnce, terapie jsou každý pátek v televizní místnosti a skříňku na boty mají pokoje jen v prvním patře. Tři klientky, jedna vratná a neviditelný pes. Pětice žen nás nechá nahlédnout do tajemství azylového domu a jeho obyvatel. "A práci máte?"

Dvojitý akustický koncert: Cermaque a duo Debbi Love

Jakub Čermák je básník, režisér a písničkář hrající pod jménem Cermaque. Zatím vydal 4 básnické sbírky, knížku pro děti Do vesmíru!, která získala ocenění 3. nejkrásnější dětská kniha roku 2017, a 9 studiových alb, dvě předposlední byla nominována na hudební cenu Anděl v kategoriích Alternativa (CD Gravitace, vydáno spolu s Iamme) a Folk (CD Neboj).

DEBBILOVE - Bio Masha, a Luděk Kazda. Mnoho lidi se jich ptá na hudební styl, odpovídají: moderní zábavová kapela, bigbeat, electro, hiphop, noise, žánrově nevymezené hity od Zappy po Britney Spears. Sehraná dvojice vytváří vlastní hity s jasnou vizí a) inovativních gastromelodií, b) zvukových pořadů určených prostorem prezentace (sound specific), v posledních letech mimo jiné v rozhlasovém pořadu Radio Dada. Jinak spousty not a spousty slov, humoru a tance. Jejich snem je hrát dobře a dlouho, jako jukebo, aby všichni byli šťastní a nevadilo jim, že skladby nikdy předtím neslyšeli a mnohdy ani potom neuslyší. Ve Švehlovce s programem AKUSTYK FAKE.

Festival Error se koná již od roku 2007 v Bratislavě. Letošní ročník vychází na poslední listopadové dny 29. a 30.11. Je to jediný festival svého typu, zaměřuje sena setkávání divadelních souborů a široké i odborné veřejnosti.

Program benefičního večera a oslav 5. výročí Venuše ve Švehlovce podpořila MČ Praha 3

Vstupenky na benefiční večer: https://goout.net/cs/divadlo/co-cumis-a-hudebnik-jakub-cermaque-aneb-beneficni-vecer/hkkxe/+eyhko/


Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3

Stálou scénou a podporovatelem CO ČUMIŠ je Venuše ve Švehlovce.
Partnerem spolku je nezisková organizace Jakodoma.


Co čumíš - benefice
Co čumíš outdoor


Tagy: benefiční večer, divadlo


Přidej komentář