Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bleší trh si z náměstí Míru ‚odskočí’ na Vánoční speciál do Karlína

Blesi trh
Bleší trh - ilustrační foto
08.12.2009 00:30 | Pořadatelé pravidelných bleších trhů na náměstí Míru se rozhodli uspořádat vánoční speciál tentokrát pod střechou. Na náměstí Míru se totiž již od listopadu koná vánoční trh.

Po sérii úspěšných bleších trhů na náměstí Míru se bude nyní Vánoční speciál konat v bývalé hale ČKD zvaná Šípkárna v Karlíně na Pernerově ulici 19. a 20. prosince, což je celý poslední víkend před Štědrým dnem.

Jak nám s úsměvem sdělil Pavel Šik, jeden z pořadatů: „Každý Čech podle průzkumů utratí za vánoční dárky v průměru přes šest tisíc korun, proto bychom rádi v době krize pomohli napjatým domácím rozpočtům. Na bleším trhu je možné koupit dárky pro celou rodinu a může stačit jen desetina z této částky.“ A pravdou je, že mnohdy více potěší správně vybraný dárek z blešáku než předražená zbytečnost.

Bleší trh se v této hale v Karlíně ještě nekonal. Pořadatelé jsou ale přesvědčeni, že si návštěvníci cestu do Karlína najdou. Bývalé haly ČKD v Karlíně jsou známé především kvůli akcím, které se zde konají, jako Pražské Biennale nebo Free Fashion Weekend a další výstavy a přehlídky. Společnost, které hala patří má ve svých řadách velké nadšence bleších trhů, kteří tento záměr podpořili.

Složení nabízených věcí na trhu bude podobné jako na náměstí Míru, ale i pro pořadatele je to vždy velké překvapení, co budou prodejci nabízet. Určitě budou v nabídce starožitnosti, které se pod vánoční stromeček hodí a po Vánocích se prý v připadě nezájmu dají i lépe znovu prodat. Dále dětské oblečení, veteš, hračky, knihy, CD nebo gramodesky a jelikož se v Karlíně jedná o soukromý pozemek, budou pořadatelé akceptovat i nějaké to překvapení. Jen nové věci budou návštěvníci hledat nadarmo, stejně jako na náměstí Míru i zde se kromě vlastních výrobků nebudou nové věci prodávat. A nejen proto, že jsou Vánoce se pořadatelé rozhodli dát více prostoru charitativním organizacím.

Pořadatelé uvažují o pořádání pravidelných trhů v této hale v Karlíně stejně jako na náměstí Míru a to jednou až dvakrát za měsíc vždy druhou a poslední neděli. Pořadatelé míní : „Podle našeho názoru se bude trh v Karlíně krásně doplňovat s náměstím Míru“. Další trh v hale je plánován na neděli 31.1.2010 a je možno zde prodat vše i to, co jsme našli pod stromečkem.

Přidej komentář