Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Charitativní akce Luftování 2016 uvede českou premiéru dokumentu o minimalismu. Jeho výtěžek letos podpoří Dětské krizové centrum

Luftování 2016
Luftování 2016
28.11.2016 16:34 | redakce ZaKulturou.cz

Sedmý ročník dobročinného bazaru Luftování proběhne 3. – 4. 12. 2016 v bistru Famagusta na Karlově náměstí v Praze. Letos podpoří projekt „Linky důvěry“ Dětského krizového centra. Doprovodný program láká na českou premiéru dokumentu Minimalism: A Documentary About the Important Things a výtvarnou dílnu pro děti.

 

luftujeme | nakupujeme | darujeme

Luftování je každoroční dobročinný bazar na podporu zajímavých a potřebných neziskových projektů. Od roku 2010, kdy vznikl, podpořil šest projektů celkem částkou 469.000 Kč. Luftování oslovuje každého, kdo chce podpořit dobrou věc a přitom mít jistotu, že celý jeho příspěvek půjde na konkrétní projekt. Akce spojuje na jedné straně ty, kteří chtějí "vyluftovat" své skříně a zbavit se již nepotřebných, ale stále kvalitních věcí, a na straně druhé ty, kteří chtějí za dobrý peníz pořídit zajímavé kousky oblečení, doplňků a další věci. Důležité je vědět, že cenu za zboží, a tím výši příspěvku, si nakupující určují sami.

dětské krizové centrum | linka důvěry

Dětské krizové centrum v Praze bylo v roce 1992 prvním specializovaným zařízením, které poskytovalo odbornou pomoc dětským obětem násilí, týrání a zneužívání. Od té doby pomohlo více než pěti tisícům klientů. Luftování, které letos Dětské krizové centrum v jejich dlouholetém úsilí podpoří, se zaměřilo na služby v první linii - distanční krizovou pomoc. Jedná se zejména o bezplatnou telefonní linku s celorepublikovou působností, spojit se lze ale i prostřednictvím skypu, chatu či emailu.

mít míň | žít víc

Letošní Luftování bude zarámováno ideami minimalismu. Pod heslem “mít míň, žít víc” akce vyzývá k protřídění šatníku, neplýtvání a recyklaci. Jak lze minimalismus promítnout nejen do vyluftovaných skříní, ale celkového přístupu k životu, ukáže v rámci Luftování česká premiéra dokumentu Minimalism: A Documentary About the Important Things. Těšit se na ni můžete v sobotu 3. 12. od 19 hodin.

kreativita | radost | hra

Další novinkou letošního Luftování je výtvarná dílna pro děti pod vedením výtvarnice Národní galerie Michaely Trpišovské.


Luftování 2016


Přidej komentář