Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Chystáte se za kulturou, ale nevíte, jaký outfit se hodí?

jak se obléci na kulturní akci
jak se obléci na kulturní akci
19.03.2019 11:12 | redakce ZaKulturou.cz

Chystáte se za kulturou, ale nevíte, jaký outfit se hodí?

Máme pro vás několik tipů jak se obléci do divadla nebo na koncert, případně na jiné příležitosti typu výstava, festival, recitál a další, kam jste třeba dostali nečekanou pozvánku a nyní váháte, co na rychlovku pořídit, abyste dostáli společenským konvencím. Pro jaký outfit se na kterou příležitost rozhodnout? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak si v takových situacích poradit.

Když se chystáte do divadla

Divadlo je místo, kam stále chodíme s jistou úctou k samotnému divadlu i hercům. I proto je vhodné sáhnout po čistém a nezmuchlaném společenském oblečení, ovšem vyloženě frak nebo večerní róba to samozřejmě být nemusí.

V detailech svého outfitu se rozhodujte podle typu scény, kterou hodláte navštívit. Do Národního divadla se bude hodit tmavý večerní oblek i s vestičkou, jednobarevnou košilí a k tomu kravata a kožené polobotky. Dámám tu budou slušet společenské šaty s blůzkou či kostýmek, ať už kalhotový nebo se středně dlouhou sukní, střevíčky na podpatku, ovšem s uzavřenou špičkou i patou.

Že to bude drahá akce? Nezoufejte. I takové oblečení lze pořídit za rozumné ceny, když se necháte inspirovat v Pepco letáku. Díky tomu vás outfit nebude stát majlant a vy si budete moci s čistým svědomím dopřát stylové občerstvení v divadelním baru.

Menší divadlo, alternativní klub nebo představení pro školy

Pokud se chystáte na představení v divadle menším a komornějším, vystačí si pánové se společenskými kalhotami a klidně i luxusnějším jednobarevným trikem nebo barevnější košilí v kombinaci se sakem. Dámy pak mohou mít společenské kalhoty a sáčko nebo odpolední šaty. Boty mohou být otevřené.

Jestliže jdete s dítětem na dopolední představení pro školy, nebo navštívit alternativní klubové představení, vystačíte si s běžným denním oblečením, které jste zvyklí nosit do práce nebo při procházkách městem.

Jestliže jdete na koncert

Když se chystáte na koncert, opět je nutné se rozhodovat podle žánru, na který půjdete. Jinak se oblečete na koncert hardrockové kapely, jinak to bude vypadat v koncertním sále při vystoupení filharmonie a zcela jinak třeba na recitálu vámi oblíbeného písničkáře.

Na koncert se vždy oblékáme podle jeho žánru a podle prostor, ve kterých se koná. V podstatě je typové oblečení podobné jako do divadla. Na filharmonii nebo klavírní koncert vyrazíme ve večerním, na recitál v denním společenském oděvu. Tady si často vystačíme s běžným oblečením, které nabízí akční leták Lidl. Je za rozumnou cenu, a přitom dokáže posloužit i jako denní společenský oděv.

A na koncert naší oblíbené kapely jdeme oblečeni tak jako kapela nebo jako většina jejích fanoušků.

Když vás láká výstava nebo jiný event

Jestliže dostaneme pozvánku na zahájení výstavy nebo na degustaci či třeba čokoládový festival, vše konané v době, kdy ještě nedošlo k otevření pro veřejnost, tak na ní bývá přesně definován dress code, tedy požadavky na oděv zvaných účastníků.

Jakmile se připravujeme na již veřejně probíhající akci, není nic snazšího, než si na internetu projít fotky na profilech této akce a podívat se, co tu lidí mají na sobě a jak jsou oblečení třeba organizátoři. Dost nám to usnadní rozhodování.
Tagy: oblečení


Přidej komentář