Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čínský národní cirkus přijíždí s novou show Feng Shui Životní harmonie

Čínský národní cirkus
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
01.03.2013 01:42 | redakce ZaKulturou.cz

Nejlepší světová akrobatická show – Čínský národní cirkus se v rámci velkého evropského turnéod 19. do 24. března představí také divákům vBrně, Ostravě, Ústí nad Labem, Pardubicích a na dvou vystoupeních v Praze. Mistři tradičního čínského akrobatického umění do České republiky zavítají podruhé, tentokrát s novou strhující show Feng Shui Životní harmonie. Mimořádným úspěchem u veřejnosti i odborné kritiky skončila už jejich první návštěva v loňském roce, kdy s programem Hedvábná stezka dvakrát beznadějně vyprodali velký sál pražského Kongresového centra. Poprvé se čínští akrobaté vydají také na Slovensko, do Bratislavy.

Vzpírání, žonglování a točení talíři, akrobaté díky „vnitřní síle“ Chi Kung imunní vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích… Zapomeňte na cirkusy s klauny a cvičenými zvířaty. Čínský národní cirkus nabízí bezkonkurenční, neopakovatelnou show, jejíž základ vychází z více než 2 000 let staré tradice. Základní formy čínského akrobatického umění vznikly v dynastii Han a dodnes vzbuzují obdiv a úžas diváků po celém světě. Jen v Evropě vidělo vystoupení Čínského národního cirkusu více než 8,5 milionu návštěvníků a umělci všude sklízejí nadšené ovace. Jednotlivá akrobatická čísla jsou propojena příběhem a podmanivou hudbou, letos je jejím autorem proslulý německý skladatel Konstantin Wecker, autor více než 40 hudebních alb, soundtracků a dětských muzikálů. Průvodní slovo je samozřejmě vždy namluveno v jazyce země, ve které soubor právě hostuje, takže diváci si unikátní show užijí opravdu naplno. Není divu, že z hlediska počtu vystoupení a prodaných vstupenek je Čínský národní cirkus historicky nejúspěšnější celovečerní akrobatickou show, která nemá ve světě obdoby a pro případné následovníky je nedostižným vzorem.

Předprodej vstupenek na vystoupení Čínského národního cirkusu FENG SHUI Životní harmonie v ČR probíhá exkluzivně v celé síti TICKET ART (www.ticket-art.cz). Ceny vstupenek: 990, 790, 590, 390 Kč (ZTP/P – 99 Kč).

Více informací a přímý odkaz na předprodej: http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=predstaveni&id=7777


TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ
19. 3. 2013 od 19:00 hod. – BRNO, Hala Vodova
20. 3. 2013 od 19:00 hod. – BRATISLAVA, NTC
21. 3. 2013 od 19:00 hod. – PARDUBICE, ČEZ ARÉNA
22. 3. 2013 od 19:00 hod. – OSTRAVA, ČEZ ARÉNA
23. 3. 2013 od 14:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum
23. 3. 2013 od 19:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum
24. 3. 2013 od 19:00 hod. – ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadionOficiální web akce: www.cinsky-narodni-cirkus.cz


Čínský národní cirkus
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui
Čínský národní cirkus - show Feng Shui


Tagy: Čínský národní cirkus, Kongresové centrum, show Feng Shui


Přidej komentář