Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Co s kulturou vždy souviselo? Umění a obrazy

Umění, kultura, obrazy, knihy
Umění, kultura, obrazy, knihy
17.09.2014 21:04 | redakce ZaKulturou.cz

Bohužel stále více lidí má na kulturu jako takovou velmi omezený pohled. Staví ji do roviny, kdy s ní souvisí výhradně jenom hudba, divadelní a jiná představení, nebo kultura filmová. Za kulturním rozhledem se toho ale skrývá i mnohem více, jako třeba unikátní obrazy a malby, které by měly v současné době být součástí i našich interiérů. A tak neváhejte a vyberte si krásný obraz, který tak bude dokonale reprezentovat právě váš styl, a dodá vašemu interiéru lehký nádech neobyčejnosti, ale svým způsobem také unikátnosti. A jaké styly dnes letí?

  • Abstraktní umění

  • Art Deco

  • Futurismus

  • Moderna

  • Neoklasicismus

  • Secese

Kultura v knižní podobě

Stejně jako obrazy, by v interiérech po všech směrech vzdělaného člověka neměla chybět ani rozsáhlejší knihovna, a to samozřejmě s kvalitními tituly tuzemských, ale i světoznámých autorů. A ač moderní doba často ubíjí zájem o kvalitní četbu, na druhou stranu můžeme moderní technologie využít. A to k tomu, abychom si knihy vybrali online, ideálně na webu ikarus.sk. Bohatá nabídka tak bude zárukou, že se za všech okolností trefíme do námi požadovaného žánru. A to ať už se jedná o knihu pro nás, nebo pro knihu pro někoho z našich blízkých, kterého chceme obdarovat.

Nejoblíbenější žánr? Rozhodně detektivní romány

A máme-li být v oblasti knižní nabídky skutečně konkrétní, je jeden žánr, který ve své oblíbenosti převyšuje všechny. Tím žánrem jsou detektivní romány, které v současné době reprezentují desítky kvalitních autorů. V tomto směru ale přímo doporučujeme knihy Michaela Conellyho, tedy amerického autora, který se narodil v roce 1956. Díky svým novinářským zkušenostem, ale i mnoha životním zážitkům tak je to právě on, jehož knihy jsou z hlediska úspěšnosti na vzestupu, a jehož velmi pozitivně hodnotí také kritici. A to o jisté výjimečnosti, ale i celkové kvalitě rozhodně svědčí.

 Tagy: umění


Přidej komentář