Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Další díl putovního festivalu GOODFEST se blíží

goodfellas
goodfellas
07.10.2010 00:46 | MeetFactory ve spolupráci s Theo Gonzalesem a Goodfellas o.s. pořádá další díl putovního festivalu: GOODFEST


14. - 15. října 2010
Meet Factory, Praha – od 19:00
a
16. října - Karlovy Vary, Lidový Dům – od 16:00

***

IMODIUM (CZ), GOODFELLAS (CZ) BROS 'N' BEASTS (US/CZ), NEMJUCI (HU) LETY MIMO (CZ), THE REBELS OF TIJUANA (FR), GREEN SMÅTROLL (CZ) VERMONES (PL), TURBO BAND (HU), WILHELM TELL ME (GER), BERNHARD EDER (A) + DJ SPACE JUNKIE (CZ)


Skupina Goodfellas a přátelé zvou přední hudební projekty domácí klubové scény a speciální exkluzivní hosty ze zahraničí na domácí pódia. Tentokrát do Prahy, do smíchovské Meet Factory – potkají se s vynikajícími muzikanty z celé Evropy. Ručíme za good music a ručíme za good týpky – proto GOODFEST.

Festival poctí návštěvou vynikající zahraniční kapely, většinou v české premiéře. Jedinečná možnost vidět naživo aktuální evropské kapely, společně na jediném pódiu! Francouzští THE REBELS OF TIJUANA s odlehčenou elegancí, dobrým vkusem a svůdným nonšalantím dandyismem v rámci miniturné po ČR! Na svém rock'n'rollovém výletě se dostali daleko od francouzské popové tradice, až nadohled k rockovému zvuku Kalifornie!

Rocková kapela NEMJUCI z Maďarska je českému publiku známá i jako jeden ze zahraničních taháků letošního Sázavafestu! Na domácí scéně už platí za stars, v Česku máte jedinečnou příležitost je spatřit na vlastní oči v klubovém prostředí.

Hamburští WILHELM TELL ME srší svěží indie energií. Roztančí smíchovské publikum výbušnou rytmikou s elektro prvky, stejně jako se jim to pravidelně daří na německých scénách!

Festival ozdobí i avantgardní power-popoví VERMONES z Polska, TURBO BAND z Budapešti svým moderním garážovým zvukem, nebo rakouský písničkář z Berlína BERNHARD EDER, odkazující na nejlepší tradici Josého Gonzalese a dalších solitérů s kytarou.

***

GOODFELLAS vystoupí po více než půlroce v pražském klubovém prostředí. U příležitosti vydání reedice posledního alba Sweet And Lowdown, které vyjde v říjnu jako příloha časopisu Rock&Pop, představí nové songy a poodhalí zvuk připravované debutové dlouhohrající desky. Ta skupině vyjde na jaře 2011.

Na dvoudenním festivalu přivítají jako hlavní domácí hvězdy například skupiny IMODIUM, GREEN SMÅTROLL, nebo LETY MIMO ve speciálním akustickém setu. Imodium, která v nové posílené sestavě nedávno vydala třetí studiovou desku s názvem Polarity. Rocková klasika se silnými songy, českými texty a spoustou hitů. Přední pražská ska formace Green Småtroll, držitelé ceny Akademie populární hudby Anděl 2009 v kategorii album roku - Ska & Reggae. Vynikající americko-česká rock'n'rollová kapela BROS'N'BEASTS na festivalu pokřtí aktuální nahrávku On a Limb. Večírky bude zakončovat DJ Space Junkie – návrat vynikající české groovy taneční formace – alespoň skrze frontmana!LINE-UP GOODFEST

PRAHA

14.10. od 19:00
GREEN SMÅTROLL (CZ)
WILHELM TELL ME (GER)
THE REBELS OF TIJUANA (FR)
BROS 'N' BEASTS (US/CZ) křest desky
LETY MIMO (CZ) akusticky


15.10. od 19:00
BERNHARD EDER (A)
NEMJUCI (HU)
IMODIUM (CZ)
GOODFELLAS (CZ)
TURBO BAND (HU)
VERMONES (PL)
afterparty DJ SPACE JUNKIE

KARLOVY VARY
16.10. od 16:00
THE REBELS OF TIJUANA
TURBO BAND (HU)
BERNHARD EDER (A)
VERMONES (PL)
NEMJUCI (HU)
GOODFELLAS (CZ)
WILHELM TELL ME (GER)
afterparty - DJ SPACE JUNKIE


více info na:
http://www.meetfactory.cz
http://www.bandzone.cz/fan/goodfest

Přidej komentář