Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Designéři na téma Zážitek z rozbalování - mezinárodní soutěž obalového designu Model Young Package odhalí výsledky 23. 9. v CAMPu

Model Young Package 2019
Model Young Package 2019
16.09.2019 23:27 | redakce ZaKulturou.cz

Letošní 24. ročník unikátní mezinárodní soutěže obalového designu Model Young Package přinesl atraktivní téma Unboxing Experience neboli Zážitek z rozbalování. Návrhů přišlo do organizace Czechdesign 666 a putovaly z 66 zemí světa. Ty nejlepší budou představeny už 23. září v Centru architektury a městského plánování v Praze.

 Mezinárodní soutěž obalového designu pro designéry i studenty organizuje Czechdesign pro společnost Model Obaly, a.s. Soutěž je největší svého typu na světě a dává účastníkům jedinečnou možnost porovnat své návrhy v mezinárodní konkurenci. Na výherce tento rok čekají odměny v celkové výši 6 200 EUR.

 Letošní ročník soutěže vyzval designéry k zamyšlení se nad propojením obalu, funkce, ekologie a zážitku z rozbalování. Jak si s tématem soutěžící poradili, přišli s vizionářským přístupem nebo s neotřelým a hravým designem? To vše hodnotila porota složená z významných odborníků oboru v čele s Janem Činčerou, nejuznávanějším obalovým designérem v ČR.

 Veřejnosti budou výsledky představeny v rámci slavnostního večera v Praze. Přítomni budou porotci i soutěžící z celého světa, kterým budou předány finanční odměny. Večerem provede Simona Babčáková, po vyhlášení bude následovat párty s DJ Floex.

 

KDE: CAMP - Centrum architektury a městského plánování

KDY: 23. září 2019 v 19 hodin

FB EVENT: Model Young Package 2019 Awards Ceremony

 

PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI

Model Young Package má dvě kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Druhá kategorie je pro studenty vysokých škol a designéry jakéhokoliv věku.

ODMĚNY

Pro soutěžící jsou připraveny odměny v celkové hodnotě 6 200 EUR (~ 160 000 CZK) a pro jednoho i skvělá příležitost v podobě třítýdenní honorované stáže v Inovačním centru Model Obaly.

 

Unlimited - univerzity & designéřI

  1. místo 2000 EUR
  2. místo 1200 EUR
  3. místo: 800 EUR

 

High Schools - střední a vyšší odborné školy

  1. místo 1200 EUR
  2. místo 600 EUR
  3. místo: 400 EUR

 

Dále bude udělena zvláštní cena

  • Cena Inovačního centra Model Obaly

O SOUTĚŽI MODEL YOUNG PACKAGE

Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Obaly a.s. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje také Inovační centrum, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Obaly od roku 2009 nezávislá odborná organizace Czechdesign.

Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma a spousta dalších. 

Více informací a kompletní pravidla jsou k nalezení zde young-package.com


Model Young Package 2019


Tagy: Model Young Package


Přidej komentář