Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dětský den u Národního divadla

Dětský den u Národního divadla
Ilustrační foto: Flickr.com
28.05.2009 21:23 | Národní divadlo zve všechny děti v pondělí 1. června od 9:00 do 13:00 hodin na DĚTSKÝ DEN na piazzetě Národního divadla.

V programu nazvaném Děti dětem představí své pěvecké, taneční a hudební umění žáci základních škol Prahy 1 - ZŠ Vodičkova, ZŠ Uhelný trh, ZŠ Brána jazyků. Vystoupí také klaun a mim Rudolf Papežík, Baletní přípravka Národního divadla a studio Damúza s pohádkou Masaryk.

V průběhu dopoledne si děti mohou vyzkoušet divadelní líčení pod vedením profesionálních divadelních maskérů, uvidí ukázky výroby divadelní obuvi, kostýmů a zbroje. Fotografové zvěční děti v pohádkových kostýmech na pozadí kašírovaných dekorací. Nebudou chybět ani soutěže o vstupenky na dětská představení Národního divadla a další zajímavé ceny. „Jsme rádi, že Národní divadlo může u příležitosti Dětského dne poodhalit roušku svého zákulisí a dětem představit některé divadelní profese. Věřím, že takové setkání děti navnadí k návštěvě inscenací první scény. Rodinám s dětmi bych doporučil třeba činoherní Sněhovou královnu, operní Prodanou nevěstu, nebo baletní Zlatovlásku“ říká ředitel ND Ondřej Černý, který se pondělního programu zúčastní se svým potomkem.
Spolupořadatelem Dětského dne je Městská část Praha 1. Ceny do soutěží darovala firma: Nowaco, Max Factor, FotoŠkoda.

Tagy: Dětský den


Přidej komentář