Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival originální módy Jarní Code:Mode již o víkendu

code mode modni prehlidka
12.04.2011 12:38 | V termínu 15.-17. dubna 2011 se uskuteční festival nezávislé originální módy a designu Jarní Code:Mode. První letošní ročník této neotřelé přehlídky proběhne tentokrát v pražské Karlin Hall. Festival naváže na tradici budovanou od roku 2006 a opět seznámí návštěvníky s tvorbou mladých talentovaných designerů, jimž současně poskytne možnost setkat se s konkurencí.


Třídenní festival bude zahájen v pátek 15. dubna v 15.00 a potrvá do neděle 17. dubna do 17.00. V rámci Jarního Code:Mode se dostane pozornosti rekordnímu počtu účastníků-designerů, přesahujících číslo 150. Industriální objekt Karlin Hall o ploše 4000 m2 se nestává dějištěm festivalu poprvé, ovšem oproti předchozím ročníkům se nově podařilo získat k dispozici celý prostor haly. Vzhledem k počtu návštěvníků minulých ročníků – až 15 000 – je tato změna velmi vítána.


Jak se již stalo dobrým zvykem, vstupné na akci je zdarma. Návštěvníci si kromě podívané mohou produkty jednotlivých designerů zakoupit. Pro všechny zainteresované je dále připraven bohatý doprovodný program a komfortní zázemí, čítající např. kavárnu a bar BIO OKO, pracovní koutek s WiFi, dětský koutek, workshopy a dílny pro děti, odpočinkové zóny, či zóny na hraní pro děti i dospělé.


Doprovodnému programu budou již tradičně vévodit dvě módní přehlídky vybraných designerů vždy v páteční a sobotní večer, jejichž atmosféru dotvoří důmyslné živé projekce v režii LUNCHMEATu. Premiérově je do programu zařazena také dětská módní přehlídka. Na hlavní hudební scéně se vystřídá mozaika DJů a VJů. Náplň programu zpestří divadelní a taneční představení.


Festival Code:Mode se za dobu svého pětiletého trvání snaží seznámit širokou veřejnost s komunitou nezávislých návrhářů a přispět tak k jejímu rozvoji. Pod heslem „Ignorujte konfekci!“ se neskrývá pouze originální tvorba, ale zejména osobitý životní styl, který představuje alternativu k běžnému konzumnímu způsobu života. Programově je pak festival koncipován tak, aby podporoval kreativitu designerů i návštěvníků, všechny zúčastněné bavil, to vše v zajímavém prostředí a důstojném zázemí.Přidej komentář