Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Pozdní sběr 2012 již tradičně pomáhá slaným dětem

Pozdni sber
Pozdní sběr 2012
06.09.2012 22:09 |

Festival Pozdní sběr představuje jednodenní charitativní přehlídku převážně domácí nezávislé hudební scény doplněnou o malou ukázku jiných druhů současného umění.

Festival Pozdní sběr je projektem zaměřeným na podporu českých nadací, nadačních fondů a neziskových organizací. Snaží se jim odevzdat 100% z vybraných peněz ze vstupného a veškeré provozní náklady  hradit ze sponzorských darů a dotací. Subjekty takto podporované získávají prospěch jak v podobě výtěžku, tak v podobě publicity a širší společenské podpory.

Paralelním cílem festivalu je poskytnout prostor a podporu subjektům umělecké scény a rozvíjet tak kulturní hodnoty v širším smyslu. Festival svými skromnými rozměry vytváří uvolněnou atmosféru a pro návštěvníky je nejen místem jejich setkání v dramaturgicky zajímavém programu, ale i okamžikem, kdy svojí přítomností přispívají na užitečnou aktivitu.

6. ročník se uskuteční v sobotu 10.11. v pražském klubu Rock Café a bude probíhat od 15.00 v prostorách celého klubu. Hudební vystoupení v dolním sále klubu  doprovodí vedlejší scéna, která se bude nacházet v horním sále Rock Café a bude patřit dalším hudebním interpretům, divadlu, tanci, výtvarným dílnám nebo autorskému čtení. 

V horním foyer klubu se vytvoří ojedinělé vnitřní tržiště, kde budou umístěny různé obchůdky a stánky. Letošní ročník obohatí zveřejnění dokumentárně propagačních videospotů týkajících se problematiky cystické fibrózy.

Výtěžek z akce bude letos předán Klubu nemocných Cystickou fibrózou (Klub CF).

 


Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Polovina nemocných v České republice se dnes dožívá 32 let.

 

Vstupenka na festival je k dispozici v předprodeji v síti TICKETSTREAM nebo přímo ke koupi v den konání akce.

Myšlenka festivalu vznikla již v roce 2004 a jejím hlavním záměrem bylo věnovat vždy nějaké charitativní organizaci či nadaci výtěžek z festivalu. V předešlých letech od nás obdrželi výtěžek např. Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho nebo Klub CF. Věříme, že myšlenka tohoto festivalu bude nadále pokračovat a diváci budou spokojeni nejen s hudební nabídkou, ale také se záměrem celé akce.

www.pozdnisber.netPřidej komentář