Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Frisbeer Cup 2011: největší halový turnaj ve freestyle frisbee již klepe na dveře!

Frisbeer
Frisbeer
10.02.2011 14:08 | O víkendu 25. - 27. února se v hlavní hale atletického areálu SK Slavia Praha ve Vršovicích uskuteční Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee - Frisbeer Cup 2011. Turnaj má charakter czech open, registrace je tedy otevřena i hráčům ze zahraničí. Ti svoji příležitost ukázat se v Praze bezezbytku využívají, organizátoři očekávají přibližně sedm desítek hráčů z Evropy i ze zámoří.

Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie a Německo, přijedou ale také hvězdy z USA. Českou republiku bude reprezentovat cca 15 hráčů, kteří čekají na masivní podporu domácích fanoušků. No a o co vlastně běží? Freestyle frisbee je na pohled nejatraktivnější hrou s létajícím talířem. Jeho základem jsou nejrůznější triky s rotujícím diskem. Dovoleno je vše, je to přece freestyle. Hráči si disk posílají rolováním přes záda, kopem šajtlí jako Rosický nebo parádním banánem do větru. Triky zakončují efektním chycením, nejlíp po otočce o 720 a výskoku metr a půl nad zem. Rozhoduje originalita, kreativita, technická zručnost i fyzická náročnost předvedených triků.

Soutěží se ve dvojicích nebo trojicích. Týmy předvádí svoji show v časovém limitu čtyř minut (páry) nebo pěti minut (trojice). O výsledku rozhoduje devítičlenná porota, která hodnotí tři kategorie. V obtížnosti se hodnotí technika a fyzická náročnost nezbytná pro zvládnutí triku. Druhou kategorií je provedení, ve které je důležitá čistota hry, každá chyba je penalizována snížením celkového skóre. Trojici doplňuje umělecký dojem, ve kterém je zahrnuto hodnocení souhry týmu při provádění triků, originality, kreativity i celkového dojmu z předvedené show.

Frisbeer Cup patří mezi přední světové turnaje. Ročník 2010 se stal největším halovým turnajem ve freestyle frisbee na světě. Tento status si bezpochyby udrží i v roce 2011. O významu turnaje vypovídá i fakt, že se jej účastní kompletní špička freestylerů. V roce 2010 přijelo sedm hráčů z první světové desítky.


Finále proběhne v neděli 27. února od 13.00 do 16:00. Pro všechny návštěvníky bude připravený bohatý doprovodný program, nuda to rozhodně nebude. Každý si bude moct vyzkoušet různé hry s frisbee, soutěžit o zajímavé ceny nebo se podívat na exhibice dalších špičkových českých sportovců: Václav Klouda – sedminásobný mistr světa ve footbagu, Marek Musílek - přední český hráč freestyle fotbalu, účastník Red Bull Challenge v Kapském městě nebo Václav Kroutil – mistr Evropy v Yo –Yo. O pohodlí diváků a pohodovou atmosféru se postará i freestyle bar a relax zóna přímo u hrací plochy.

Vstup na akci je zdarma.
Další info na webu www.frisbeer.cz