Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Goja Music Hall: Naháči - první interaktivní muzikál, pouze 30 představení

Muzikál Naháči
Muzikál Naháči - 4.10. - 27.10. Goja Music Hall
07.10.2011 14:31 | redakce ZaKulturou.cz

Od 4.10. do 27.10. bude v Goja Music Hall na pražském výstavišti k vidění nový, interaktivní muzikál Naháči. Autorský tým v čele se Slávkem Bourou a Sarou Bigelow pro Vás připravil unikátní a neobyčejnou podívanou v podobě moderního, multimediálního muzikálu o světě na sociálních sítích. K dispozici bude pouze 30 představení a to včetně možnosti virtuální účasti na představení prostřednictvím virtuálního hlediště na stránkách projektu.O muzikálu

Naháči jsou interaktivní multimediální muzikál o světě na sociálních sítích, kde není jednoduché rozlišit, co je realitou, a co už je pouze virtuálním světem, kde je pravda a kde lež.


Členové sociální sítě Klubu porozumění se v muzikálu poprvé setkávají tváří v tvář a divák tak může sledovat, jak se postupně poznávají lidé, kteří si mysleli, že o sobě vědí všechno, a jak padají jejich „masky“, které okolnímu světu nastavovali, a bortí se jejich iluze o ostatních i o sobě samých.


Interaktivní muzikál

Interaktivita Naháčů spočívá v překračování hranic virtuality a reality. Divák získá možnost zapojit se do představení, aniž prošel konkurzem, dokonce ani nemusí umět zpívat. Stačí poslat svou fotografii a speciální software ji namontuje na připravené tělo a divák se rázem může vidět na jevišti spolu s herci, ať už sedí v hledišti Goja Music Hall, nebo sleduje Naháče doma u počítače ve virtuálním hledišti. To navíc poskytuje možnost vybrat si ze 14 kamer a úhlů pohledu a mezi jednotlivými kamerami si přepínat podle libosti.


Divák už tedy není pouze pasivním příjemcem toho, co se děje na jevišti, ale může muzikál alespoň trochu ovlivnit a pomoci ho spoluutvářet. Sledování přes internet navíc umožňuje vidět muzikál i divákům, kteří jsou z různých koutů České republiky, nebo dokonce z jiných zemí světa, stačí umět anglicky a zapnout si titulky.


Koho můžete v Naháčích vidět

V hlavních rolích Naháčů se představí Daniela Šinkorová, Sisa Sklovská, Lucie Černíková, Tereza Aster Vágnerová, Petra Pudová, Markéta Kalužíková, Zbyněk Drda, David Gránský, Pavel Rudolf Plasche, Michal Hudček, Ondřej Gorčík, Oldřích Smysl, Michal Kavalčík, Braňo Polák, Milan Fiala, Martin Maxa, Petr Dopita nebo Oldřich Kříž.


Kde muzikál uvidíte

Na muzikál Naháči se můžete přijít podívat každý den od 19:00 a navíc v sobotu a neděli od 14:00 do Goja Music Hall na pražském Výstavišti. Nebo stačí za 80 korun poslat SMS pro vstup do virtuálního hlediště a dívat se z pohodlí domova. Vstupenky do běžného i virtuálního hlediště můžete pořídit na webových stránkách www.nahaci.profi.cz.Muzikál Naháči
Naháči
Muzikál Naháči - Goja Music Hall
Muzikál Naháči
Naháči - Daniela Šinkorová
Muzikál Naháči - Goja


Tagy: muzikál


Přidej komentář