Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Herci podpoří mladé lidi bez rodinného zázemí, aby neskončili na ulici

Herečky a herci podporují Letní dům
Herečky a herci podporují Letní dům
09.05.2019 22:59 | redakce ZaKulturou.cz

Letní dům pořádá v úterý 14. května 2019 již 12. ročník Dobročinného bazaru od 9:00 do 18:00 hodin na náměstí Míru za podpory herců z Divadla Na Jezerce: Jana Hrušínského, Miluše Šplechtové, Jitky Sedláčkové, Denisy Pfauserové, Michala Kerna, Petra Vacka a jejich hereckých kolegů: Jiřího Mádla, Milana Peroutky, Henriety Hornáčkové, Patricie Solaříkové, Evy Decastelo, Šárky Vaculíkové, Moniky Timkové, Jany Paulové, Ivanky Korolové, Báry Jánové, Báry Mottlové, Petry Horváthové, Stanislavy Jachnické, Filipa Kaňkovského, Karla Kašáka a dalších. V loňském roce bazar aktivně podpořili také: Klára Issová, Tereza Vítů, Anička Polívková, Tomáš Dastlík, Václav Šanda a Martin France. Těšit se můžete i na tradiční hereckou polévku Denisy Pfauserové a Petra Vacka.

Nákupem oblečení, knih, hraček a věcí do domácnosti podpoříte mladé lidi ohrožené sociálním vyloučením.

„Děti a mladí lidé bez stabilního rodinného zázemí mají vstup do společnosti značně ztížený
a právě od toho je tu Letní dům, aby jim byl na jejich cestě oporou,“ osvětluje ředitel Letního domu Jan Bárta a dodává: „Z výtěžku akce můžeme uhradit individuální práci s dětmi, například formou terapie, doprovázení nebo sociálně-terapeutických pobytů.“

Užijte si hudební program, dobrou kávu a jarní obměnu šatníku - udělejte si radost a sdílejte to se svými blízkými - pomůžete tím těm, kdo potřebují podporu, aby se postavili na vlastní nohy - zvýšíte šance mladých lidí z dětských domovů na jejich úspěšné fungování ve společnosti.

Letní dům k této příležitosti spustil dárcovskou kampaň Císařovy nové šaty, která výtěžek napomáhá zvýšit online.

Děkujeme, že bazar podpoříte svojí návštěvou nebo i finančně, tým Letního domu.

Partnery akce jsou: Městská část Praha 2, Divadlo Na Jezerce, R-mosty a CHEP. Zaměstnaneckými sbírkami bazar podpořili: Merck, Nadační fond Albert, Sodexo, Zařízení služeb pro MV ČR, Perfetti van Melle Czech Republic, Accenture, MŠ Elijáš, 1. lékařská fakulta, Městská část Praha 2 a CHEP. Děkujeme!

www.facebook.com/events/393402271209691/

www.facebook.com/letnidum

www.instagram.com/letnidum/

www.letnidum.cz/dobrocinny-bazar

www.darujme.cz/projekt/1200908#prispevatele

Letní dům je neziskovou organizací, která již přes dvacet let profesionálně pomáhá dětem bez stabilního rodinného zázemí.


Letní dům


Přidej komentář