Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ke kultuře neodmyslitelně patří i styl oblékání

Oblékání vs. kultura
Oblékání vs. kultura
17.09.2014 21:10 | redakce ZaKulturou.cz

Kultura může mít mnoho podob – hudební koncert, návštěva kina, výstava, divadelní představení, nebo večery spojené s gastronomickým zážitkem. Každá varianta logicky vyžaduje i určitý dress code, který se od nás jako návštěvníků očekává. Samozřejmě vyrážíte-li na párty nebo koncert své oblíbené rockové skupiny, nabízíme trička s potiskem, se kterými zaujmete, pobavíte, a možná také ohromíte. Pokud však plánujete návštěvu společenské události, neobejdete se bez společenského oblečení – muži tak logicky sáhnou po obleku, ženy po elegantních šatech.

Vliv hrají také doplňky

Ačkoliv známé pořekadlo a verš písně jasně říká, že šaty dělají člověka, nejsou to pouze ony samotné, které dokážou udělat dojem a vypovědět o vás více, než si možná sami myslíte. Roli totiž hrají i zdánlivě malé detaily, a to v podobě různých doplňků. A jaký je tím nejdůležitějším? Rozhodně hodinky. A těmi, které dokážou vaši eleganci celkově podtrhnout, jsou určitě hodinky Invicta. A tak nechte si zobrazit výběr a vyberte z pánských i dámských modelů, se kterými rozhodně neuděláte chybu na sebedůležitější události. Kvalitní zpracování, ale i samotný strojek je poté u tohoto výrobce další naprostou samozřejmostí.

Povinný doplněk každé ženy? Rozhodně náušnice

Co poté patří hlavně k něžnému pohlaví, to jsou náušnice. I ty mohou dokonale zdůraznit ženskost, eleganci, ale také přirozenou krásu. V daném směru by mělo hrát při výběru roli několik faktorů, které nám řeknou, jaké náušnice zvolit. Měly by totiž ladit nejenom se zvoleným oblečením, ale také by měly odpovídat tvaru ženského obličeje. A široké možnosti kup zde. A mluvíme-li o bohaté nabídce konkrétního sortimentu, potom je třeba zmínit i materiály, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. Mezi ty nejprestižnější zcela určitě patří:

  • Žluté zlato

  • Bílé zlato

  • Chirurgická ocel

  • Náušnice s krystaly Swarovski

  • Náušnice s diamantyTagy: dress code, kultura


Přidej komentář