Magazín kulturního dění v Praze a okolí

LADRONKAFEST 2011 - náš největší festival volného času

Gibbon Marek Smolka
Autor: Marek Smolka
15.09.2011 12:55 | Termín: 17. 9. 2011 od 11:00 do 22:00
Místo: park Ladronka, Praha 6
Web: www.ladronkafest.cz
Pořadatel: Městská část Praha 6

Letos se již podesáté koná největší festival volného času u nás, Ladronkafest. V sobotu 17. září vyroste v parku Ladronka v Praze 6 prostor plný sportů, soutěží, workshopů, her, hudby i adrenalinu. Ladronkafest představí na jednotlivých stanovištích více jak 80 nejrůznějších aktivit, které si mohou návštěvníci zdarma vyzkoušet a třeba si tak najít nové koníčky pro volný čas. Festival je zaměřený na lidi všeho věku, kteří chtějí trávit svůj čas aktivně.

Park Ladronka v Praze 6 se během Ladronkafestu rozdělí na několik zón s různě zaměřeným programem. Na hlavním podiu budou moderátoři Nasty a En.Dru z beatboxové skupiny Beat Burger uvádět sportovní exhibice, mezi nimi yoyo, freeboarding, šerm, skákací boty, parkur, představení street dance, capoeiry a další. Odpoledne zahrají finalisté Soutěže studentských kapel Cookies z Přerova, Mouchy z Jihlavy, Náhodnej výbjer z Prahy, Trubadoors ze Zábřehu a The Snuff z Prahy. Možnost nahrát vlastní album v profesionálním studiu získá kapela, která sklidí největší ovace publika. K 10. výročí Ladronkafestu se chystá hned několik novinek, mezi nimi historicky první Mistrovství ČR ve slackline – chůze po laně, při kterém uvidí diváci exhibice 8 nejlepších riders u nás. Poprvé bude na festivalu k vidění Puma SK8 Session, závody mladých a talentovaných mistrů skateboardingu u nás. Další premiérou je Skittling Championship 2011, při kterém 15 finalistů předvede nejoriginálnější způsob, jak dostat do pusy bonbon. Více o tom, kdo do mistrovství postoupí a jak nápaditá může být cesta bonbonu do pusy, lze najít na webu.

Ve Sport Zone si mohou návštěvníci vyzkoušet jak chůzi na laně – slackline, frisbee, longboard, tak např. taekwondo, breakdance, gymnastiku nebo lukostřelbu nevidomých a atletiku vozíčkářů. Na kreativní lidi čeká Workshop Zone s dílnou hudební či DJskou, deskové hry, chemická laboratoř, akademie malých architektů či fingerboarding. V Ladronka Zone si lze půjčit brusle, koloběžky nebo skákací boty, zahrát si s Nintendem i se vyfotit se záporňáky ze Star Wars. Celodenní adrenalinové exhibice probíhají ve Freestyle Zone v AGang funboxu pro BMX a MTB a Puma SK8 a BMX minirampě, kde každou hodinu proběhne malá sk8 a bike-trial exhibice profesionálních mistrů. Na DJ Stage se zase předvedou DJs Richard a Wronski Beat, kteří povedou DJ workshop. Nechybí ani Food Zone pro labužníky, najdou zde např. pražené mandle, domácí buchty, bio mošty, libanonskou či vegetariánskou kuchyni, grilovaná jídla, kebab, palačinky a místo pro posezení.

Ladronkafest vždy nabízí celou řadu soutěží pro sportovce, kreativce i všechny aktivní zájemce. V celofestivalové soutěži Nezevluj a vyhraj je hlavní cenou horské kolo. Skvělé výhry ale čekají i v závodech na koloběžkách či bruslích, skákací boty či nintendo může vyhrát ten, kdo se zúčastní soutěže o nejlepší stanoviště, proběhne také slosování ankety, která stále probíhá na webu akce. Festival volného času Ladronkafest se koná v sobotu 17. září od 11 do 22 hodin. Vstupné i možnost zapojit se do aktivit je zdarma. Veškerý program, podmínky soutěží a novinky jsou zveřejněny na webu akce www.ladronkafest.cz.


Přidej komentář