Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Leden v Novoměstské radnici

Novoměstská radnice
Novoměstská radnice
21.01.2014 16:17 | redakce ZaKulturou.cz

APP ART: TABLETEM DO KAMENE, LITOGRAFIE 21.STOLETÍ

Rostislav Říha, architekt, malíř a sochař představuje novou uměleckou disciplínu, která nemá ve světě zatím obdobu. Seznamte se s AppArtem, filosofií tvorby, díky jejímž principům vznikají za pomoci nejmodernějších digitálních technologií (tablet s dotykovým displejem, aplikace, stylus) originální autorské tisky realizované klasickou litografickou metodou starou stovky let. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout „pod pokličku“ tvorby ojedinělé metody přenosu grafického návrhu z tabletu do kamene a seznámit se s více než 50 autorskými grafickými listy z rozsáhlé prodejní série, doplněné o ukázky z klasické olejomalby téhož autora. Součástí výstavy bude i prezentace přesahu AppArtu do dalších oblastí tvorby. 7. 12. 2013 - 5. 1. 2014 - Galerie v přízemí. Otevřeno út - ne od 10 do 18 hodin, vstupné jednotné 30,-- Kč (při předložení AppArt kuponu zdarma).

BLAHOSLAVENÍ

Projekt je koncipován jako putovní výstava fotografií a výtvarných prací klientů Dětského centra Paprsek, středisko Setkání. Výstava je realizována během 12-ti měsíců v různých místech České republiky od října 2013 do října 2014. Cílem projektu BLAHOSLAVENÍ je představit a předat poselství života mentálně postižených veřejnosti a dobrovolným vstupným získat prostředk y, které budou využity pro základní potřeby klientů s mentálním (často kombinovaným) zdravotním postižením Dětského centra Paprsek.

14. 1. - 31. 1. Nová Mini galerie v přízemí u kavárny, otevřeno denně od 10 - 18 hodin, vstupné dobrovolné.

Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Po hodině v naprosté tmě s nevidomým průvodcem, kde se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu, si můžete prohlédnout viditelnou část výstavy.

Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064

KONCERT:

Koncert k zahájení Roku české hudby

Na slavnostním koncertu k zahájení Roku české hudby, který pořádá ZUŠ Lounských z Prahy 4 - Nuslí, se představí smyčcový soubor, soubor zobcových fléten, klarinetové kvarteto a sólisté. Zazní díla B. Smetany, A. Dvořáka, J. Suka, B. Martinů. Fr. Bendy, J. Páleníčka a dalších českých autorů.

21. 1. Velký sál. Začátek v 18 hodin, Vstupné dobrovolné.

AKCE:

Představení divadla Minor

Bruncvík a lev (režie Jan Jirků). Středověký příběh hrdinství a lásky, který se poprvé objevil zhruba ve 14. století, je známý ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska. Pro diváky od 7 let. Délka představení 55 minut.

23. 1. 2014 Velký sál, začátek v 18 hod. 24. 1. 2014 Velký sál, začátek v 9:30 hod.

Vstupné děti 100,-- Kč, dospělí 150,-- Kč.

CAFÉ NEUSTADT

Na Novoměstské radnici je od září otevřena nová kavárna Café Neustadt. Kromě výborné kávy a dobrého piva z Poličky se můžete těšit na řadu zajímavých akcí. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“, jehož cílem je vytvářet spontánní zákoutí ve veřejném prostoru, kdy Praha tak získá nový zvuk, je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR.

Otevřeno denně 10 - 24 hod, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.Tagy: Novoměstská radnice, výstava


Přidej komentář