Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní dům pořádá dobročinný bazar na náměstí Míru

Dobročinný bazar na náměstí Míru
Dobročinný bazar na náměstí Míru
16.09.2015 10:10 | redakce ZaKulturou.cz

Ve čtvrtek 24. září ožije náměstí Míru v Praze dobročinným bazarem, který zde pravidelně pořádá nezisková organizace Letní dům. Ke koupi bude velké množství darovaného zboží od oblečení a doplňků, přes knihy, hračky, kuchyňské potřeby až po nejrůznější kuriozity. Z výtěžku Letní dům tradičně financuje pobyty pro děti z dětských domovů.

Kdo zavítá na bazar kolem půl jedné odpoledne, může se tu setkat nejen s patronem Letního domu Petrem Vackem, ale i s režisérem Arnoštem Goldflamem, Martinem Písaříkem, Miluší Šplechtovou, Kristýnou Hrušínskou a dalšími herci z Divadla na Jezerce, kteří přijdou bazar podpořit prodejem vlastnoručně uvařené „herecké“ polévky. Záštitu nad bazarem převzala místostarostka Prahy 2 Ing. Alexandra Udženija.

Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů, kde si lidé mohou také posedět u živé hudby, který ale především pomáhá dětem, které to v životě nemají lehké. Z výtěžku pro ně Letní dům organizuje zážitkové pobyty, na které se děti pokaždé moc těší.“ říká Petr Vacek.

Letní dům pracuje již 18 let s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrůstají v dětských domovech. Dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů financování programů pro tyto děti.  

 

Kontakt pro média

Jana Horáková

telefon: 608 181 161

email: janahorakova@letnidum.cz

Více informací na www.letnidum.cz

 

Letní dům

Posláním Letního domu je pomoci dětem a mladým lidem, vyrůstajícím v náhradní výchovné péči či bez fungujícího rodinného zázemí, aby prožívali šťastné dětství a dospěli k samostatnému a plnohodnotnému životu. Letní dům pracuje dlouhodobě a cíleně, tvořivě rozvíjí osobnost, pomáhá v krizovém období
a podporuje vztahové vazby v prostředí, kde děti a mladí lidé vyrůstají a žijí.

 

Výtěžek z jednotlivých ročníků:

rok 2015: 127 336,- Kč

rok 2014: 228 848,- Kč

rok  2013: 214 230,- Kč

rok 2012: 160 000,- Kč

Celkem 730 414,- Kč

 

Kuriozity:

Mandl

Retro míchač na nápoje

japonská kimona

plyšový overal „Zajíček“

samovar

domácí fontánka na vodu

sádra od Petra Vacka, se kterou hrál v seriálu Ulice


Dobročinný bazar na náměstí Míru


Tagy: bazar, Letní dům


Přidej komentář