Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ljuba Skořepová: Tajnosti herecké a historky rozmarné

Tajnosti herecké a historky rozmarné
Tajnosti herecké a historky rozmarné
27.02.2010 17:00 | Text procítila Luba Skořepová a, fotografie vytvořila Alena Hrbková a ten zvláštní materiál dala nesnadno dohromady, ale s nadšením, Zuzka Humpolcová, šéfredaktorka nakladatelství Smart Press.


Je to taková herecká zpověď. Vyslechla ji Alena Hrbková a pokusila se ty jemné záchvěvy hereckého nitra zachytit fotografickým aparátem. Je to o tom, co se děje v herci během večera, den před představením, hodinu před ním, i minutu. Co prožívá při přípravě na tento sváteční večer, jak se na něj chystá, jak do sebe láduje denně spousty textu, jak vypadá při tom jeho mozek i myšlénky, co pociťuje při samotném vystoupení, při děkovném klanění, po skončení, při cestě domů a pak doma. A taky o tom, jak je všechno jiné, než si to diváci představují. A jaké má herec pomocníky, kdo jsou ty herecké POSTAVY, které povstávají z autora a režiséra, jsou to takové jejich VÝRONY. Jak to s nimi vypadá, když skončí divadlo, a co mohou ve svých volných chvílích podnikat na vlastní pěst.


Pak je tam spousta rozverných historek. Většinou jsou to horrory, ale pravdivé, které herečka skutečně prožila a může to odpřísáhnout. Například Tragedie téměř antická ve starém Parku kultury se slivovicí a geniálním hercem Milošem Kopeckým, Bledý přízrak v noční Grébovce, Vypila vitriol, nikoli však z nešťastné lásky, a mnoho dalších.


Kniha je doplněna velkým množstvím fotografií Luby Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková.

Obchodní informace
Formát 144 x 205, pevná vazba, cca 144 stran
Cena asi 199-249 Kč
celobarevné, mnoho fotografií
Termín vydání: únor 2010
ISBN: 978-80-87049-29-7O autorce:


Luba Skořepová (* 1923) je česká herečka, spisovatelka, autorka divadelní hry, dlouholetá členka činohry Národního divadla v Praze, v němž působí od roku 1948. Je tak spolu s Milošem Nesvadbou „služebně nejstarší“ členkou nejen činohry, ale celé naší první scény, během své kariéry se zde představila ve více než 60 velkých rolích. Mimo Národní divadlo Luba Skořepová hostovala a hostuje v několika dalších divadlech. Znají ji i televizní a filmoví diváci, také vystupovala v zábavných pořadech pro děti, hrála loutkové divadlo, recitovala... Její zájmy sahají i do dalších oborů – je autorkou několika půvabných knížek, zajímá se o odhalování tajů přírody, astrologii, numerologii, práci na zahrádce, sběr léčivých bylin a polodrahokamů.

Připravovaná propagační kampaň:
- Luba Skořepová je veřejně známá a je o ní neustálý mediální zájem (připravuje se vydání
rozhovoru v Receptáři prima nápadu a Deníku Právo, další rozhovor odvysílá ČR Regina, atd.)
- webová kampaň
- mediální kampaň – časopisy, TV a rozhlas
- křest v Divadle v Řeznické, autogramiády a besedy se čtenáři, atd.
- putovní výstava fotografií Luby Skořepové fotografky Aleny Hrbkové spojená s prezentací knihy


Přidej komentář