Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Medvědárium Praha - adventní trh s medvědím betlémem!

Medvědárium Praha
Medvědárium Praha
26.11.2015 00:10 | redakce ZaKulturou.cz

V neděli 13. prosince se od 10 do 17 hodin koná malý adventní trh se zpíváním koled a unikátním medvědím betlémem - jediným v ČR!

Sběratelka a propagátorka plyšových medvídků Lucie Němcová otevřela na Mezinárodní den plyšových medvídků unikátní a jedinečný plyšový obchod

MEDVĚDÁRIUM PRAHA

Obchod se nachází v prostorách Karlínského dvora, Křižíkova 45, Praha 8 - Karlín.

      Medvědárium Praha je obchod specializovaný na plyšové medvědy a doplňky s ekologickou myšlenkou – medvídci budou do obchodu nakupováni z druhé ruky nebo přijmutí z darů, opraveni, repasováni, doplněni o oblečení nebo jiné dekorace a zpět prodáváni - tím je tento obchod jediný a v ČR zcela unikátní (v současné době obchod nabízí na 400 medvědů).

       "Je nám líto odložených nebo roztrhaných medvídků, kteří ještě mohou po opravě přinést spoustu radosti - a zároveň tím chceme v dětech podpořit ekologické myšlenky recyklace a trvale udržitelného rozvoje,“ uvedla Lucie Němcová, sběratelka a propagátorka medvídků.  "Medvídci navíc nikdy nikomu neublížili, nejsou hvězdami válečných her a trvale se usmívají. V jejich blízkosti má každý dobrou náladu." dodala ještě s úsměvem Lucie Němcová.

      Kromě medvídků s příběhem nabízí Medvědárium Praha také prostor začínajícím tvůrcům plyšových hraček (má tedy i medvídky nové), spolupracuje s lokálními obchody poblíž provozovny a pořádá akce pro děti a dospělé, např. každodenní výtvarné dílny a poskytuje prostor pro sousedská setkávání.

      "V dnešní uspěchané době nabízíme každému možnost posedět mezi medvídky, spočinout v klidu nebo si něco pěkného vytvořit - vybarvit si dnes tolik oblíbené antistresové omalovánky, navléct korálky nebo si ušít jednoduchého vlastního medvídka. A protože se blíží vánoční čas, chystáme na 13. prosince malý adventní trh se zpíváním koled a unikátním medvědím betlémem - jediným v ČR." uvedla ještě Lucie Němcová.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Lucie Němcová (36 let, roz. Míková) sbírá a šije medvídky celý život, a stejně dlouho organizuje programy pro děti a dospělé. Byla ředitelkou Muzea dětské kresby, poté pracovala na úřednickém místě a nyní se rozhodla splnit si sen o medvědím obchodu.

   Bližší informace o Medvědáriu Praha lze najít na internetových stránkách: www.medvedariumpraha.cz nebo na FB stránce.

      Pro více informací volejte Lucii Němcovou na tel.: 604 514 213 nebo se obraťte na e-mail: gloriet@seznam.czTagy: adventní trh, Medvědárium, medvědí betlém, zpívání koled


Přidej komentář