Magazín kulturního dění v Praze a okolí

MHMP: Jarní vycházky 2014 - Cyklus „Slovutní mistři…“

MHMP: Jarní vycházky 2014 - Cyklus „Slovutní mistři…“
jarni vychazky
18.03.2014 13:27 | redakce ZaKulturou.cz

Muzeum hlavního města Prahy pořádá Jarní vycházky 2014 - Cyklus „Slovutní mistři…“ Zúčastnit se může každý zájemce. Akce ZDARMA

Program Jarní vycházky 2014  „Slovutní mistři…“

14.4.

MISTŘI MOSTU PRAŽSKÉHO

Most, který dnes nazýváme Karlův, by nemohl vzniknout bez úsilí mnoha mistrů – někteří jsou více známí, někteří teprve vystupují z šera dávných dob. Pojďme se projít po Karlově mostě a využijme možnost seznámit se s mistrem Otou, mistrem Parléřem, mistrem Michaelem a mnoha mistry sochaři!

Sraz na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV.v 16 hodin

 

13.5.

MISTR ŘEMESLA KATOVSKÉHO

Nejznámějším mistrem popravčím byl u nás bezesporu Jan Mydlář, kterého proslavil především romantizující román spisovatele Svátka. Pojďme se však vydat po skutečných stopách hrdelního práva na Starém Městě a povězme si, jak Pražané po staletí viděli a vnímali pražské katy, katovny a popraviště. Zastavíme se i v místech, kde měl Jan Mydlář svoji rasovnu.

Sraz na Palachově náměstí před Filozofickou fakultou UK v 14 hodin

 

17.6.

MISTR PALETY A ŠTĚTCE

Ve sbírkách MMP je i kalendářní deska vytvořená Josefem Mánesem, bez níž si staro-městský orloj ani neumíme představit. Vydejme se Prahou po stopách tohoto umělce, jenž toužil vytvořit pro Prahu monumentální dílo, a přesto dnes kromě desky orloje najdeme v pražských ulicích pouze maličké upomínky na tohoto mistra.

Sraz před vstupem do Anežského kláštera, Anežská ulice, Staré Město – Praha 1 v 16 hodin

 

Vycházky vede Markéta Gausová Zörnerová, začátky v 16 hodin.Tagy: jarní procházky, muzeum hlavního města Prahy


Přidej komentář