Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na Ladronce se v pondělí slétnou čarodějnice

Carodejnice na ladronce
Čarodějnice na Ladronce 2012
26.04.2012 21:51 |

 

V pražském parku Ladronka se 30. dubna již pošesté koná největší a pro mnohé také nejzábavnější oslava konce zimy. Kromě pálení čarodějnic a opékání špekáčků se s jarem spojují sporty, hry, hudba, divadlo a zábava. Filipojakubská noc je plná magie. A toho bychom měli využít!

Každoročně se poslední dubnovou noc rozhoří spousty ohňů a lidé slaví příchod jara. Největší oslavy pálení čarodějnic v Česku se každoročně konají v pražském parku Ladronka. „Letos připravujeme opět pestrý kulturní a sportovní program, soutěže, workshopy i odpočinkové zóny s občerstvením. Chystáme ale také velké překvapení pro všechny návštěvníky. Půjde o slavnou školu čar a kouzel v Bradavicích z příběhů Harryho Pottera,“ říká starostka Městské části Praha 6 Ing. Marie Kousalíková. V kouzelnické škole, kterou na Ladronku přičaruje Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, si děti mohou vyzkoušet různé magické aktivity. V astronomické věži budou společně s profesorkou Tryloniovou věštit z vlastních barevných obrázků, na hřišti si s madam Hoochovou zahrají famfrpál a s profesorem Snapem vyrobí vlastní "lektvar". Navíc si vytisknou svoji fotografii coby hledaného uprchlého vězně z Azkabanu, nebo si prohlédnou skleník profesorky Prýtové plný mandragor či ďáblových osidel.

Celé odpoledne se budou konat kromě mnoha her, workshopů, adrenalinových exhibic a divadelních i hudebních představení také soutěže. Nechybí populární závod čarodějnic na kolečkách. Pokud chcete vyhrát, stačí se doma nebo v "salónu šerednosti" přímo na Ladronce namaskovat a nezapomenout doma brusle nebo kolo. Již pošesté se bude letos vyhlašovat Miss čarodějnice, a to hned ve dvou kategoriích (pro děti a dospělé), ve které můžete vyhrát horské kolo AGANG, letenky po Evropě a batohy Loap. Soutěžit ale můžete už od 1. dubna také na www.carodejnicenaladronce.cz, kde ve fotografické soutěži Čarodějný i-ksicht můžete vyhrát digitální fotoaparát Olympus.

A jaká by to byla Filipojakubská noc bez pořádné vatry, pálení čarodějnic, opékání špekáčků a hry na kytary kolem ohňů? To vše na Ladronce najdete také!  Čarodějné odpoledne vyvrcholí na hlavním podiu skvělým koncertem a ohňovou show. Slet čarodějnic na Ladronce láká děti, jejich rodiče, mladé i dříve narozené. Zkrátka všechny, kteří chtějí čarodějný den strávit ve velkém stylu.

Největší oslavy čarodějného dne v Praze pořádá pro návštěvníky městská část Praha 6 a MVP agency. Více o sletu čarodějnic na Ladronce najdete na www.carodejnicenaladronce.cz  a na facebooku.

 www.carodejnicenaladronce.cz

www.facebook.com/carodejnicenaladronce

Fotografie v tiskové i webové kvalitě na www.carodejnicenaladronce.cz v sekci PRESS

Čarodějnice na Ladronce pořádá:

Městská část Praha 6 a MVP agency s.r.o.

Čarodějnice na Ladronce podporují:

 

Hlavní partneři

Královský pivovar Krušovice a.s.

Pražská plynárenská a.s.

Veolia a.s.

Metrostav a.s.

MOLD VIN CZ s.r.o.

 

Partneři

Author / Universe Agency s.r.o.

A Gang/ Universe Agency s.r.o.

Asiana, spol. s r. o. - Letuška.cz

Piccollo s.r.o.

NEOLUXOR, s.r.o.

OLYMPUS CZECH GROUP s.r.o.

ALBI Česká republika, a.s.

McDonald's ČR s.r.o.

 

Mediální partneři

Deník Metro

Mladá Fronta Dnes

Rádio Bonton

Metropolis

PragueOut

Sluníčko

Maminka

Expats.cz

Dopravní podnik hlavního města PrahyPřidej komentář