Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na Štvanici se otevírá nový kulturní prostor VILA Štvanice

Vila Štvanice - logo
Vila Štvanice - logo
22.10.2014 10:50 | redakce ZaKulturou.cz

Dva divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten se spojily a společně otevírají nový kulturní prostor VILA Štvanice. Místo pro divadelní představení, koncerty, výtvarné dílny, ale také pro setkávání v příjemném prostředí místního baru přímo na pražském ostrově Štvanice.

Tygr v tísni uvedl ve VILE Štvanice svůj úspěšný site-specific projekt GOLEM, a to dokonce dvakrát. Místo se uměleckému vedení souboru zalíbilo a díky vstřícnosti ze strany Magistrátu hlavního města Prahy zde mohli vybudovat kulturní prostor s divadelní scénou. „VILA je osamoceným objektem, její provoz tedy nikoho neruší. V přízemí bývala tančírna, proto je dnes poměrně snadné vybudovat v klenutém prostoru divadelní a koncertní sál. Navíc nám vila při přípravách a uvádění inscenace GOLEM přirostla k srdci a stala se oázou ve shonu a hluku hlavního města,“ popisuje kouzlo místa dramaturgyně Tygra v tísni Marie Nováková.
K obydlení nového kulturního prostoru přizval Tygr v tísni divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten, který s nadšením nabídku přijal. “GH se již nějakou dobu poohlíželi po vlastním divadle v Praze, které by jim přineslo provozní a diváckou svobodu a Vila nabízí nejen to, ale i přidanou hodnotu úžasného genia loci, na které jsou GH tolik zvyklí z Kuksu, kde před 13 lety vznikli a přes léto stále působí,“ uvádí umělecký šéf Petr Hašek.

Vila Štvanice, jejíž podtitul zní „ostrovní scéna v centru Prahy“, se stane zcela novým, specifickým a nezaměnitelným divadelním, klubovým prostorem. Umožňuje interiérové i exteriérové produkce v dramaturgii dvou výrazných nezávislých souborů a hudebníka Jena Hovorky. „Pražané se mohou těšit na stálou divadelní produkci Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a spřátelených souborů, na pravidelnou dávku hudební produkce, zajímavých jednorázových akcí a pravidelných divadelních a výtvarných workshopů, v neposlední řadě by se nemělo zapomenout na stylový bar otevřený nejen v době konání různých akcí,“ láká Marie Nováková.

„Otevření VILY Štvanice bude velkolepé, máme připravený třídenní program. V pátek 31. 10. uspořádáme velkou otevírací party s hudebními vystoupeními. Tento večer bude VILA otevřena každému, kdo bude chtít nahlédnout do interiéru nebo se seznámit s jejími představiteli. V sobotu 1. 11. uvede soubor Geisslers Hofcomoedianten premiéru hry Dvě komedie v komedii G. B. Andreiniho a 2. 11. v neděli Tygr v tísni premiéru montáže o Vladimíru Boudníkovi s názvem Explosis,“ zve všechny na oslavy do Vily Kristýna Šrolová z propagace Vily Štvanice.

Od listopadu ve VILE Štvanice začne normální provoz a budou se zatím nepravidelně konat divadelní představení, koncerty, pořádat workshopy, festivaly a další akce.

VILA Štvanice - ostrovní scéna

Datum otevření:
31. 10.  20:00 seznamovací večírek s Vilou
1. 11.  20:00 premiéra Dvě komedie v komedii
(Geisslers Hofcomoedianten)
2. 11. 20:00 premiéra Explosis (Tygr v tísni)

www.VilaStvanice.cz


Vila Štvanice
Vila Štvanice


Tagy: Štvanice, Vila Štvanice


Přidej komentář