Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nastala krize mužství! Opravdu? ptá se Creative Gate

Krize mužství - Creative Gate
Krize mužství - Creative Gate
23.02.2015 12:35 | redakce ZaKulturou.cz

Opravdu se vytrácejí ti praví muži - ochránci a lovci? Opravdu se z mužů stávají bábovky? A co ženy? Trpí také svojí krizí ženství? Creative Gate opět nastoluje další zajímavé téma, které předloží k živé diskusi ve středu 25.2. od 18 hodin v Era světě na Jungmannově náměstí. Diváci se tentokrát mohou těšit na hudebníka a nezávislého publicistu Mirka Vodrážku, sociologa a člena Ligy otevřených mužů Josefa Petra nebo evangelického faráře Jakuba Hálu.

Často slýcháme o krizi mužství, ale co tento pojem přesně znamená? A jde vůbec o krizi nebo o proměnu, kterou si doba žádá? Mladý novinář a režisér Adam Skala, který diskusi povede, se pokusí přijít těmto otázkám na kloub. ,,Krize mužství je podle mě zjištění, že ta půvabnější polovina populace je dost možná ještě navíc životaschopnější než vy. A to nepotěší nikoho. Uvidíme, kam naše diskuse dospěje a rozhodně je se na co těšit,” říká s nadsázkou Adam Skala.

Třinácté diskusní setkání se uskuteční opět v prostoru Era svět na Jungmannově náměstí a celý večer bude online streamovaný zde https://www.youtube.com/watch?v=ctSGOPPIjn4. ,,Diváci se i tentokrát mohou těšit na netradiční zpestření a interaktivní a spontánní večer, ze kterého snad odejdou alespoň s částečnou odpovědí na otázku, zda krize mužství opravdu nastala či ne,” doplňuje produkční pořadu Zdeňka Brychtová.

 

Pozvání do diskuse přijali:

  • MIREK VODRÁŽKA – hudebník, teoretik chaosu, a nezávislý publicista který otevřel v 90. letech v médiích feministickou a transgenderovou diskuzi (http://blog.aktualne.cz/blogy/mirek-vodrazka.php);
  • Mgr. JOSEF PETR – mladý sociolog a člen Ligy otevřených mužů (www.ilom.cz);
  • JAKUB HÁLA – farář Českobratrské církve evangelické v Jilemnici, který se podílí také na tzv. setkávání „chlapů“ z Jilemnice a okolí; 

A DALŠÍ ZAJÍMAVÍ HOSTÉ.

 

Diskusi povede ADAM SKALA -  novinář, režisér a student DAMU. Jeho osobní pozvánku na diskusi můžete shlédnout https://www.youtube.com/watch?v=pE2Kj49IPbI&feature=youtu.be.

O pořadu Úhel pohledu:

Creative Gate uspořádalo v minulosti celkem dvanáct diskusí Úhel pohledu na témata: Vzniká ještě nějaká původní tvorba?, Existuje u mladých Čechů víra?, Manželství ve 21.století, Mecenášství v ČR, Když mě brali za vojáka, Jak chceme umírat? a další. Jako hosté diskusí se představili například Alena Kupčíková, Karel Janeček, Oto Klempíř, Vladimír 518, Vladimír Franz, Tomáš Klus, Jan Hnízdil, Jana Počtová, Roman Týc, Ivan Bartoš, Viliam Poltikovič a další. 

   Proběhnuvší diskuse můžete shlédnout ze záznamu zde https://www.youtube.com/playlist?list=PLMYmxycNHTh38n9e4ooLike8DhDApcjE4. Na březen připravujeme další diskusní téma: Jak vypadá soběstačnost ve městě? (https://www.facebook.com/events/372780259549247/?fref=ts).

 

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA!

Prosíme o rezervaci míst na e-mailu recepce@creativegate.cz

Více o akci také na našem

FACEBOOKU (https://www.facebook.com/events/1618197071743226/?fref=ts)

O nás

Creative Gate je netradiční coworkingové centrum sídlící v centru Prahy v Jindřišské pasáži, založené v roce 2011 za účelem propojení lidí z různých oborů. Filosofie centra je postavena nejen na propojování lidí, ale také na sdílení pracovních zkušeností, realizaci čerstvých nápadů a vylepšování původních plánů. Živnostníci nebo firmy si zde mohou pronajmout své stálé či sdílené pracovní místo za regulovaný poplatek a vytvořit si tak potřebné zázemí, kde najdou spolupráci, inspiraci a zároveň zde mohou realizovat své vize. Velkou výhodou je důraz na komunikaci a spolupráci mezi jednotlivými rezidenty.Tagy: Creative Gate


Přidej komentář