Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Navštivte tradiční francouzský trh Le marché du 14 Juillet na Kampě

franc trh Kampa
Francouzský trh na Kampě
04.07.2012 17:46 |
Od 12. do 15. července 2012 se na náměstí Na Kampě pod Karlovým mostem uskuteční již tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet.
Při příležitosti francouzského národního svátku se během 4 dnů každý den od 10,00 do 20,00/22,00 hod. představí 23 různých stánků s širokou nabídkou tradičních francouzských výrobků. Všechny stánky budou nabízet ochutnávky a samozřejmě si za rozumné ceny můžete výrobky také zakoupit.
 
Atmosféru klasického francouzského trhu podpoří speciální dekorace jak jinak než v národních barvách. Trh bude také zpříjemňovat každý den živá hudba, a to od 14,00 hod. a na oslavu francouzského národního svátku, tj. 13. a 14. července, budou připraveny večerní koncerty až do 22,00 hod. a francouzská tancovačka! 
 
Každý návštěvník se bude moci osvěžit a posedět v typickém francouzském bufetu „La buvette“, který bude nabízet celou řadu specialit. Vůbec poprvé budete mít možnost ochutnat originální šneky připravované dle tradiční receptury a těšit se můžete na výrobky z různých regionů Francie, jako např. na klobásky z Auvergne, paštiky z Limousin, vína z Bordeaux, Languedocu nebo Bourgogne, palačinky z Bretagne, levanduli z Provence, Armagnac z Gascogne, sýry ze všech koutů a další. Velkým lákadlem budou také hned dva Champagne bary. Pro milovníky sladkého jsme pak připravili také stánek s lahůdkami z originální francouzské pâtisseries. 
 
Trh bude stejně jako každý rok oficiálně otevřen velvyslancem Francouzské republiky 12. července v 11,30, tedy vás všechny srdečně na tuto událost zveme!
 
Přijďte se podívat a ochutnat!
 
 
 
 
Organizátor – KAZAK Communication s. r. o.
 
 

 

Festivalu se účastní:

1. Antoine Philippe – stánek s francouzským vínem s možností přímého kontaktu s jeho výrobce, ale také Champagne bar ve spolupráci se zástupci Chateau De Croute přímo z Francie
 
2. Francaise-de-gastronomie – šneci dle tradiční receptury
 
3. Fransýr – francouzské sýry
 
4. GOURMET Partners – francouzské terrine, foie gras a další lahůdky
 
4. Cheesy – variace francouzských sýrů
 
5. 3 stánky Chez Greg Pere et fils – francouzská vína a delikatesy, Champagne bar ve spolupráci s Champagne JM Tissier – nováček na našem trhu, výrobce Champagne přijede přímo z Francie, www.champagne-jm-tissier.com, Chateau de Cassaigne – vůbec poprvé v Praze představí svůj Armagnac - www.chateaudecassaigne.com
 
6. INTRAT – minerální vody Perrier a Vitel, sirupy Teisseire, džemy Bonne Maman
 
7. Jan Paukert lahůdkářství – tradiční lahůdkářství
 
8. LANGUEDOC.CZ – stánek s vínem
 
9. Levandule – výrobky z Provence jak jinak, než z levandule
 
10. OLYMPIA – grilované zeleninové speciality, ratatouille a další typické pokrmy
 
11. Paul – tradiční francouzské pekařství
 
12. Palačinky – slané nebo sladké palačinky přímo před vašima očima vyráběné pravými Francouzi z Bretaně
 
13. St. Tropez – originální francouzská cukrárna
 
14. 3 stánky s klobásami, paštikami, sušeným masem (francouzský pršut, coppa, kýta) od Very Good Saucissons
 
15. Buvette – mušle mariniere, tarté flambe, jehněčí klobásky mergueze,vepřové klobásky chipolata a mnoho dalšího
 


Přidej komentář