Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Novoměstskou radnici již podruhé zaplaví česká řemesla všeho druhu

Plakát - řemeslný trh v NR
Plakát - řemeslný trh v NR
26.04.2015 23:01 | redakce ZaKulturou.cz

O tom, že na dobře zvládnuté řemeslo je radost pohledět, se mohou návštěvníci přesvědčit na druhém ročníku velkého trhu „Řemeslo na Novoměstské radnici“, který se koná 15. a 16. 5. 2015 (10-18hod) v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí.

Během dvou dnů se návštěvníci seznámí s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také si budou moci přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.

Současná řemesla budou prezentovat střední školy i odborná učiliště, stejně tak jednotliví provozovatelé řemesel, kteří v daném oboru podnikají. Nabídka bude velice pestrá.

Umělecky zaměřený kovář, řezbář, sklář, rytec či keramik. Nejen dívky se budou moci seznámit s „řemesly krásy“ jako je kadeřnice či kosmetička. Technické nadšence potěší prezentace oboru jako automechanik, elektrikář či chemik. Nově se letos představí fotograf, zahradník či oděvní návrhář. A mnoho dalších.

 Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka českých hraček a modelů, vyšívaného textilu, koženého zboží, skla a keramiky, šperků z různých materiálů a dalších výrobků. Součástí prodejní nabídky bude také sortiment potravin a pochutin.

„Touto akcí chceme oslovit všechny milovníky řemesel i budoucí uchazeče, kteří mají zájem o řemeslné obory a rádi by si prakticky vyzkoušeli vybraná řemesla. Mysleli jsme také na rodiny s dětmi, kteří se chtějí s řemesly teoreticky i prakticky seznámit a jako bonus si ty krásné výrobky odnést domů.“ zve na trh ředitel Novoměstské radnice Mgr. Albert Kubišta.

Chybět nebude ani lákavé občerstvení po celý den. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Řemeslný trh pořádá Novoměstská radnice, příspěvková organizace MČ Prahy 2 a informační portál České řemeslo.

KDY: 15. a 16.5. 2015 od 10:00 – 18:00 hod

KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2

Podrobné informace najdete na www.nrpraha.cz.Tagy: Novoměstská radnice, řemeslný trh, řemeslo


Přidej komentář