Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nový Prostor oslaví 20 let knihou. Přispět na ni lze na HitHitu

Nový Prostor oslaví 20 let knihou
Nový Prostor oslaví 20 let knihou
29.05.2019 00:14 | redakce ZaKulturou.cz

13. prosince 1999 jsme v Praze na Václaváku s vozíkem plným prvního čísla časopisu Patron (tehdejší název Nového Prostoru) vyhlíželi první prodejce a pokoušeli se rozjet projekt prvního českého street paperu. Kdyby nám tehdy v ty mrazivé dny někdo řekl, že se dočkáme dvacátého výročí, asi bychom mu nevěřili. A kdybychom tušili, co všechno se za těch dvacet let stane, asi by se nám pořádně zatočila hlava.

Chceme vydat výpravnou knihu mapující 20 let historie Nového Prostoru. Jeho prodejců, tvůrců, čtenářů a podporovatelů.

Kniha k 20 letům Nového Prostoru bude v prodeji od září 2019 u našich/vašich prodejců. Její prodejní cena na ulici bude 300 korun a stejně jako je to u časopisu, polovina z ceny jde prodejci. Pomozte nám vydat knížku, která nejenže zmapuje v Česku zcela unikátní projekt, ale bude také znamenat zajímavý výdělek pro naše prodejce. 

Časopis Nový Prostor je v Česku unikátní street paper, jehož pouličním prodejem získávají obživu lidé, kteří se ocitli na ulici často ve velmi těžké životní situaci. Pobočky časopisu s výdejními místy a zázemím pro prodejce fungují v Praze, Brně a dalších větších městech v Čechách i na Moravě a kromě časopisu své prodejce podporují mnoha aktivitami, aby jim pomohli začlenit se zpět do společnosti. Letos časopis Nový Prostor slaví 20 let, za kterých pomohl více než 5 200 lidem v nouzi. 

https://www.hithit.com/cs/project/6134/casopis-novy-prostor-20-let-spolu-v-jedne-knizePřidej komentář