Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Obdivujte unikátní bonsaj jasanu čínského a dalších sto miniaturních ručně tvarovaných dřevin v Troji

Výstava bonsají
Výstava bonsají
17.05.2016 10:48 | redakce ZaKulturou.cz

Nejstarší sbírkou bonsají v České republice se může pochlubit botanická zahrada v Troji. Část z ní uvidíte na výstavě od 20. do 29. května, kde budou i bonsaje předních českých a zahraničních pěstitelů. O víkendech se zrelaxujete u čajového obřadu či cvičení Tai Chi, hlad zaženete japonskými specialitami, dozvíte se, jak bonsaje tvarovat a večer zažijete romantiku při procházce Japonskou zahradou za svitu lucerniček.

„Stoletou bonsaj jasanu čínského jsme koupili v Číně a zcela jsme ji přetvarovali. V současné době je pěstovaná ve stylu „vor“, který je v České republice unikátní a velmi vzácný. Pro jasan čínský byla navržena a vyrobena miska, která s bonsají harmonizuje tvarem, barvou, velikostí i povrchem,“ popisuje unikát Kamila Skálová, kurátorka sbírky bonsají z Botanické zahrady Praha a zakladatelka Japonské zahrady v Troji.

Bonsaj je pro každého, péče nemusí být vždy náročná

„Bonsaje rozmístěné po celé rozkvetlé Japonské zahradě jsou každoročně pastvou pro oči. Letos budou pro návštěvníky vystavené bonsaje i inspirací k pěstování, protože uvidí druhy mimořádně vhodné do prostředí suchých bytů. Takové bonsaje se podaří zahubit málokomu. Lidé se mohou přijít poradit, okoukat, jak o bonsaje pečovat a nějakou si odnést domů,“ říká tisková mluvčí trojské botanické zahrady Lucie Herberová.Tagy: botanická zahrada, výstava bonsají


Přidej komentář