Magazín kulturního dění v Praze a okolí

ODRAZit: módní přehlídka - ne tak docela

odrazit - modni prehlidka
31.03.2011 09:57 | Módní přehlídka? Ne tak docela V Praze se v sobotu 2. dubna uskuteční první interaktivní prezentace módy v rámci projektu ODRAZit. V prostorách The Chemistry Gallery se sejdou čtyři mladí umělci, aby zde prezentovali nejen své výtvory převážně z látky, ale hlavně vysvětlili pozadí vlastní tvorby, jejich inspiraci a motivaci. Svou práci předvedou JAKOBY, KIKIMORA , PALOMA BRAUN a HANA FRIŠONSOVÁ.

„ODRAZit vzniklo proto, že ani jeden z tradičních formátů prezentace módy nám nevyhovuje. Trade show v necitlivé směsici značek degraduje výjimečné projekty. Módní přehlídka je zas neosobní nic neříkající procesí. My se chceme dostat blíž,“ říká k projektu Kristýna Javůrková, jedna z vystavovatelek a organizátorka celé akce. „ODRAZit chce za účasti tvůrců zprostředkovat zákazníkovi pohled za výsledný projekt. Vždycky mě totiž zajímalo, kdo stojí za značkou nebo projektem, který se mi líbí,“ dodává Javůrková.

ODRAZit tedy můžeme nazvat interaktivní prodejní výstavou, která v délce nepřesáhne jeden den. Do projektu se zapojili čtyři mladí tvůrci. Kristýna Javůrková a Hana Frišonsová na samotné akci také poprvé odhalí své zcela nové kousky.

The Chemistry Gallery je prostor určený pro seriózní komerční prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Cílem The Chemistry Gallery je přispět k vzájemnému porozumění a interakci mezi světem umění a veřejností a vyvolat tak zájem o moderní umění a nové umělecké trendy.


VYSTAVUJÍCÍ: JAKOBY Kristýna Javůrková: www.oddroomdesigners.com HANA FRIŠONSOVÁ: www.suus.cz
KIKIMORA Vítězslav Šichtar & Nina Bestiolina: www.kikimoraspath.tumblr.com
PALOMA BRAUN Barbora Zelníčková: www.palomabraun.cz
FACEBOOK EVENT: http://tinyurl.com/5wzhrz7


MÍSTO A ČAS: sobota 2. 4. 2011, 11.00 - 22.00.
The Chemistry Gallery, U Lužického semináře 11, P- 1, www.thechemistry.cz