Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ondřej Hejma a Žlutý Pes obsadí 15. října pražskou Městskou knihovnu

zluty pes
Ondřej Hejma a Žlutý Pes obsadí 15. října pražskou Městskou knihovnu
29.09.2009 19:34 | Ondřej Hejma, široké veřejnosti nyní známý jako několikanásobný porotce soutěže Superstar, se svojí šestičlennou kapelou Žlutý Pes nevystupuje často. O to vzácnější je jejich koncert 15. října v pražské Městské knihovně v rámci série „Diví muži na zemi i mimoni“. Žlutý Pes letos slaví 30 let od založení a Ondřej Hejma sám patří k matadorům české hudební scény. Jejich repertoár se vyvinul od pravoslavného jižanského rocku a blues k melodickým hitům, z nichž mnohé jako „Indiánská dýmka míru“, „Tráva“, „Sametová“ či „Náruživá“ zazní i na koncertě v Městské knihovně. Žlutým Psem prošlo nebo s kapelou hrálo od roku 1979 mnoho předních českých muzikantů – od Ivana Hlase přes Davida Kollera až po Emila Viklického. Vydali třináct alb (zatím poslední „Mellow Yellow“), před listopadem 1989 si kapela prošla dobou zákazů. K letošnímu výročí vyšlo také komiksové zpracování textů čtrnácti písní kapely tak, jak je vidí přední čeští ilustrátoři a kreslíři. Vstupenky na koncert jsou k dostání v Městské knihovně v Praze a síti Ticketpro v ceně 290,- Kč včetně poplatku. Více info na www.taktika-muzika.cz.

Cyklus „Diví muži na zemi i mimoni“ zahájil v září písničkář Karel Plíhal se svým novým programem. V listopadu v rámci cyklu vystoupí další „hitmaker“ české hudební scény Ivan Hlas se svým triem (kromě něj ho tvoří dva vynikající muzikanti: violoncellista Olin Nejezchleba a kytarista Norbi Kovács). Listopadový koncert ozvláštní svou přítomností host tria – legenda české pop music Vladimír Mišík. V předvánočním čase cyklus uzavře oblíbený herec a recesista, ale o nic méně zajímavý a kvalitní muzikant Jan Budař s Eliščiným Bandem.


17. 9. 2009 19:30 hod. Karel Plíhal
15. 10. 2009 19:30 hod. Ondřej Hejma a Žlutý pes
19. 11. 2009 19:30 hod. Ivan Hlas trio, host: Vladimír Mišík
10. 12. 2009 19:30 hod. Jan Budař a Eliščin Band

Cyklus koncertů DIVÍ MUŽI NA ZEMI I MIMONI vznikl v roce 2006 ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze jako mužský protějšek projektu Rebelující dámy české hudby. Koná se každoročně na podzim ve Velkém sále Městské knihovny a v letošním roce se uskuteční již jeho 4. ročník. Cílem projektu je představovat v kultivovaném prostředí Městské knihovny současnou tvář mužské hudební scény nejrůznějších žánrů. Kromě obecně známých a zavedených interpretů se snaží popularizovat i tvorbu a interpretační umění umělecky výrazných, ač někdy méně známých, mužských hudebních osobností a také začínajících umělců. Součástí jednotlivých večerů je průvodní slovo muzikologa Dr. Aleše Opekara, vedoucího redaktora oddělení populární hudby a jazzu rozhlasové stanice Vltava, který zároveň interprety „vyzpovídá“, aby měli posluchači možnost dozvědět se o nich něco více. V rámci minulých ročníků se představili například: Bratři Orffové, Xavier Baumaxa, Dan Bárta a Robert Balzar trio, Psí vojáci, Václav Koubek, Jiří Schmitzer, Jan Hrubý a Kukulín, Karel Plíhal a další. Více na: www.taktika-muzika.cz.

Tagy: Žlutý pes


Přidej komentář