Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Online tipy Galerie Rudolfinum a snímek nového díla umělce Hynka Martince

Aktuální pohled do ateliéru Hynka Martince Lost In Time
Aktuální pohled do ateliéru Hynka Martince Lost In Time
04.05.2020 11:20 | redakce ZaKulturou.cz

"ONLINE TIPY a jeden exkluzivní snímek nového díla inspirovaného televizní minisérií Černobyl přicházejí ze Spojeného království od českého umělce Hynka Martince, který žije a pracuje v Londýně.

Možná ještě máte v paměti jeho výstavu Voyage to Iceland (2018) ve Šternberském paláci uvedenou jako společný projekt Galerie Rudolfinum a NGP.

Narozdíl od Německa, které uplynulý týden jako první země v Evropě začala s postupným znovu otevřením galerií, britská muzea a galerie zůstávají kvůli pandemii koronaviru zavřená, podobně jako tomu je ve většině evropských zemí. O to víc nás potěšila zpráva, že české galerie se otevřou už v půli května.

Do té doby ještě můžete brouzdat po internetu a užít si ONLINE TIPY úspěšného a oceňovaného českého umělce, jehož hyperrealistické portréty získaly ocenění BP Portrait Award v Londýně a je zastoupen mimo jiné i v British Museum." - z newsletteru Galerie Rudolfinum

Tipy Hynka Martince

Hudba
Bob Dylan před několika dny zveřejnil na Twitteru novou píseň Murder Most Foul, je to píseň, která mne zasáhla zejména jejím textem.


Kniha
„Ben Tufnell: In Land je nová knížka o anglickém landartu.  


Film
TV mini série Chernobyl. Připomnělo mi to léto 1986, bylo mi 6 let, kdy jsem pomalu začal vnímat celou tragédii. Po shlédnutí seriálu jsem namaloval jedno malé zátiší věnované této události a vyfotil ho pro vás.


Web
Článek o malíři Van Dyckovi, který strávil v roce 1624 karanténu na Sicílii, kde namaloval obraz svaté Rozálie. Doporučuji si článek přečíst.


Výstavy Web
The Frick Collection, Virtual Tour 360.


Pablo Picasso v Royal Academy


Zátiší inspirované Chernobylem


Přidej komentář