Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Oslava slunovratu na Kampě

slunovrat kampa
Oslava slunovratu
08.06.2011 09:31 | Přijměte srdečné pozvání na společnou oslavu Slunovratu, tvořivé setkání profesionálních i amatérských umělců, kteří ve vzájemné spolupráci oslaví příchod léta a nabídnou umělecký program s volným tématem oslavy Slunce a tvořivého zdroje života. Vzhledem k velkému počtu zájemců o oslavu slunovratu v minulém roce organizátoři přesunuli tuto událost z Divadla Kampa do velkolepých prostor Michnova paláce. Můžete se těšit na bohatý program, zahrnující hudební vystoupení, vizuální projekci, společnou improvizaci umělců, různé performance, výstavy, to vše v nekuřáckých prostorech, vhodné pro všechny generace.

Celá akce se koná v barokním Michnově paláci, který patří mezi architektonické skvosty Malé Strany na Praze 1. V paláci je několik sálů a salónků, mramorový sál a krásné atrium s kašnou, které bude v tento večer rovněž k dispozici.Z hudebního programu večera si nenechte ujít vystoupení ženské vokální kapely Yellow Sisters, která na české scéně funguje již šestým rokem. Tato půvabná kapela na sebe poprvé více upozornila vítězstvím v soutěži Colours Talents v roce 2006 a svou debutovou deskou s názvem Singalana. V minulém roce pak vydaly své druhé album s názvem Tubab Women, které bodovalo dokonce i ve světě (v červnu 2010 se umístily s deskou Tubab Woman na sedmé příčce světového žebříčku Spin The Globe's Top 10 World Music Albums). Jejich hudba se pohybuje na pomezí žánrů world music, reggae, soulu, jazzu, funku, r´n´b a ambientu a jejich koncerty provází neopakovatelná atmosféra. A protože jsou to opravdu naše sestry, které již rozdaly spoustu darů, radosti a inspirace, komunita žen, které se s nimi rády přijdou pobavit je opravdu početná a okouzlující, máte se na co těšit. A snad se i vám zalíbí jejich inspirativní autorské písně a velmi ženský a poetický projev. www.yellowsisters.comDalší z hudebních lahůdek večera je vystoupení skupiny Úžas. Úžas je skupina tří hudebníků, která tvoří hudbu mající základ v hypnotických rytmech perkusivních nástrojů, šamanských bubnů či didgeridoo. V pestré mozaice se pradávné rytmy mísí s moderními, jemné zvuky s repetitivními smyčkami, které jsou zastřešené emotivním zpěvem, kytarou, alikvótami či flétnou. Skupina Úžas v rytmu využívá řadu nástrojů z celého světa a tvoří ojedinělou rytmicko melodickou mozaiku ve spolupráci s jazzovou a latino zpěvačkou Mili Janatkovou . Doufáme, že skupina Úžas strhne i vás k divokému tanci. www.uzasrytmu.czV neposlední řadě bychom upozornili také na vystoupení multiinstrumentalisty Petra Knotka alias Pjér la Šéze, známého také z představení Čtyři dohody. Pjér la Šéz zahraje několik vlastních písní a též bude doprovázet na baskytaru skupinu Úžas. O vizuální inspiraci se postará VJ PleiOne (Ondřej Skalický) a scéna na nádvoří bude patřit Dj Yukimurovi, takže si můžete zatančit i pod širým nebem.

V salóncích naleznete několik originálních obchůdků (šperky, ethno a autorské doplňky, zdravá výživa apod.), dále čajovnu „Čajová škola na Kampě“ (www.cajomir.cz), dále bar a občerstvení. Kdo bude mít zájem, může se nechat namasírovat.

Celým večerem bude provázet herec a režisér Jaroslav Dušek, kterého jistě není třeba dlouze představovat. Po skončení programu cca kolem 23 hodiny podnikneme společný průvod k řece, při kterém se můžete těšit i na tanec s ohněm.

Co dodat k naší pozvánce? Pro tyto časy je zvláště důležité, aby se scházeli lidé dobré vůle se společným záměrem. Lidé, kteří cítí touhu navrátit se ke svým kořenům a udělat něco pro společnost a pro naši Zem. Takže přijďte na magickou oslavu Slunce a Světla! To je to pravé wellness, po kterém prahnou naše duše i těla, usazená a zkřivená za počítači a televizními obrazovkami. Potkáte jistě své milé známé a přátele, budeme společně sdílet hudbu, tanec a radost. Prožijme společně OSLŇUJÍCÍ PŘÍTOMNOST. Květinu sebou...


Datum: 21.června 2011
Pořadatel: Divadlo Kampa /Paralela o.s./ a Jan Vávra
Místo konání: Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1
www.divadlokampa.cz
Facebook: Divadlo Kampa, událost: Letní slunovrat na Kampě
http://www.facebook.com/?ref=home#!/event.php?eid=217274071631221
Vstupné: vstupné na místě : 250,- Kč,
předprodej : 200,- /pouze 2 a více vstupenek/
Vstupenky je možné zakoupit od 6.6. do 17.6. každý všední den mezi 17:00 a 19:00 v Divadle Kampa, Nosticova 2a, Praha 1.


Přidej komentář